שתף קטע נבחר

טורקיה: כתובות אינטרנט יצונזרו?

יש לכם אתר שמאוחסן בטורקיה? חברות אחסון טורקיות קיבלו רשימה של 138 מילים אסורות לשימוש בכתובות אינטרנט מארגון התקשורת האלקטרונית המקומי. בין המילים: עירום, וידוי ותלמידת תיכון

<< החל מהיום: וידאו צ'ט של גוגל באנדרואיד

 

הדירקטוריון הטורקי לטלקומוניקציה (TIB) הגיש בקשה השבוע (ה') לחסום 138 מילים בטורקית משימוש בכתובות אינטרנט, כך לפי ה-Hurriyet Daily News. בין המילים שנאסרו בצורתן האנגלית והטורקית: Gay, עירום (çıplak), וידוי (itiraf), תלמיד/ת תיכון (liseli) ואסור (yasak).

 

הדירקטוריון שלח את 138 המילים לחברות אחסון ומכירת כתובות רשת (דומיינים) טורקיות והאיצה בהם לאסור על כתובות שמכילות את המילים האלו. אם יסכימו החברות לשתף פעולה, הדבר יעמיד עשרות אלפי אתרים טורקים, ואתרים זרים המאחוסנים בטורקיה בסכנת סגירה.

 

לטענת פעיל הרשת הטורקי ימאן אקדניז, פרופסור למשפטים מאוניברסיטת ביגלי מאיסטנבול, "ליצירת רשימה ודחיקה בחברות שיחרימו אתרים שמכילים את המילים, ואיום להענישם אם לא יחרימו אין כל בסיס או זכות קיום משפטית". לדבריו, לשום ממשל אין את הזכות להחליט שפעולה כלשהי היא בלתי חוקית, רק בהסתמך על הקשר. כמו במקרה זה, למשל, ההחלטה שמילים כמו 'תלמידת תיכון' או 'וידוי' במשפט הן בלתי חוקיות בגלל ההקשר האפשרי שלהן בדומיין.

 

פרטי אשראי מה-PSN מוצעים למכירה >> 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צנזורת כתובות רשת בטורקיה
צילום: Index Open
צילום: index open
מומלצים