שתף קטע נבחר

ימי חסד: נדחתה כניסתו של משה קצב לכלא

שופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, הורה לעכב בלפחות שלושה ימים את כניסתו של הנשיא שאנס לכלא, עד הדיון בעניין. היועץ וינשטיין עדיין לא החליט האם להיענות לבקשת פרקליטי קצב - ולהסכים לעיכוב ביצוע העונש

הנשיא לשעבר, משה קצב, מקבל עוד מספר ימי חסד. בית המשפט העליון קבע היום (ג') כי קצב לא ייכנס לכלא ביום ראשון - 8 במאי. שלושה ימים לאחר מכן יתקיים דיון, ועד אז יעוכב ביצוע גזר הדין - 7 שנות מאסר בפועל.

 

 

ההחלטה התקבלה לאחר ששופט בית המשפט העליון, יורם דנציגר, קבע לבקשת הנשיא לשעבר דיון בעיכוב תחילת ריצוי עונשו. קצב ערער אתמול על הרשעתו בשני מעשי אונס וביקש לעכב את גזר הדין. גם הדיון עצמו בבקשה לעיכוב הביצוע ייערך בפני השופט דנציגר. 

 

כבר בימים הקרובים צפויים להתקיים מגעים בין אנשי קצב לאנשי הפרקליטות, כדי לנסות ולהגיע להבנות בנוגע לעיכוב כניסתו לכלא של הנשיא שהורשע באונס. פרקליטי קצב ינסו לשכנע את אנשי הפרקליטות להסכים לעמדתם כי קצב ייכנס לכלא רק לאחר הכרעה בערעור.

 

בפרקליטות יחכו להחלטתו בעניין של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין. בעבר עמדת הפרקליטות היתה כי אין להיענות לבקשתו של קצב לחכות עד אחרי הכרעה בעליון, אולם בעקבות הדיון הרגיש ייערכו התייעצויות נוספות בפרקליטות, שבסופן ייקבע וינשטיין את עמדת הפרקליטות.

 

בבקשת פרקליטיו של קצב לעיכוב ביצוע גזר הדיון נכתב: "אוי לאותה בושה ולאותה כלימה שתכסה את פנינו, על שעצרנו וכלאנו את מי שהיה נשיא המדינה על לא עוול בכפו". בערעור, המתפרס על-פני 300 עמודים, כתבו עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן, אבי לביא ומיקי חובה כי "יש לתת משקל ממשי למעמדו של קצב, שכיהן כנשיא המדינה ונציגה הרשמי של ישראל בארץ ובעולם. ראוי שפרשה זו תסתיים כאשר קצב משוחרר ולא מובא באזיקים לבית המשפט העליון מבית הסוהר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדיין לא נכנס לכלא. משה קצב
צילום: AP
מומלצים