שתף קטע נבחר

מצנע: נטפל בעבודה כמו בחולה בטיפול נמרץ

יו"ר המפלגה לשעבר הודיע רשמית על התמודדותו לראשות העבודה ואמר כי זו "התגייסות להצלת החברה הישראלית". בשיחה עם ynet הבהיר: "למדתי את הלקח מניסיון העבר. אני בא בכוחות מחודשים, הפעם אנהג אחרת"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, עמרם מצנע, הודיע הבוקר (יום ד') רשמית כי החליט להתמודד על ראשות המפלגה. בשיחה עם ynet הבהיר מצנע כי הוא משוכנע בנצחונו, ובטוח שיצליח לשקם את המפלגה. "נטפל במפלגת העבודה כמו בחולה בטיפול נמרץ", אמר.

 

 

מצנע יתמודד בבחירות שייערכו בספטמבר מול יצחק (בוז'י) הרצוג, שלי יחימוביץ', עמיר פרץ, שלמה בוחבוט ואיש העסקים הירושלמי אראל מרגלית. "מעולם לא עזבתי את העבודה, ולא איימתי שאעזוב אותה", הבהיר. "יש לי אמון מלא במפלגה. ובכך שעם אלפי המתגייסים החדשים, יהיה ניתן להחזיר אותה לעמדת השפעה".

 

מצנע, שהותיר אחריו מאוכזבים רבים, מבטיח שלמד את הלקח ושהפעם ינהג אחרת. "חמש השנים בירוחם שינו את תפיסת העולם שלי, ונתנו לי הבנה עמוקה של החברה הישראלית", אמר. "אני בא בכוחות מחודשים, עם ניסיון ולקחים שלמדתי. מבחינתי זו התגייסות להצלת החברה הישראלית".

 

הוא הוסיף, כי "כל מי שמאמין במדינה חייב להתגייס לפעולה, ואני החלטתי להתגייס. אני מתמודד על הנהגת מפלגת העבודה מתוך אמונה בתנועת העבודה ובערכיה. זו תנועה שלקחה חלק מרכזי בהקמת המדינה, ואשר גם היום יש לה את היכולת להתחדש ולחזור להשפיע על מדינת ישראל ועל דרכה. אני משוכנע ביכולתי לחדש את האמון של הציבור במפלגת העבודה".

 

"ייתכן שנשב בממשלה עם נתניהו"

מצנע הבהיר כי ברצונו להנהיג את המפלגה בשיתוף עם שאר חברי ההנהגה שלה. "אני מאמין בהנהגה שפועלת כצוות", טען. "הדרך היחידה לזכות באמון הציבור זה להקים צוות של אנשים בעלי יכולת. מיד כשאבחר בתחילת ספטמבר, בכוונתי להוביל את מפלגת העבודה למהפכה של ממש. אני רוצה להביא לכך שאנשים חדשים יתגייסו לשרת ברשימת העבודה לכנסת, אנשים שמבינים את גודל השעה ומוכנים להתגייס כדי להשפיע".

 

בהתייחסו להתפתחויות במזרח התיכון אמר: "אין ספק שהקלפים במזרח התיכון נטרפים בימים אלו, ואנחנו ניצבים בפני סיכונים. צריך להתכונן לסיכונים, אבל במקביל לבחון את הסיכויים. אנחנו נדע לנצל את ההזדמנויות".

 

על היו"ר הקודם, אהוד ברק, אמר מצנע כי "מעולם לא היינו חברים. היתה לי הערכה שהוא מסוגל להוביל את מפלגת העבודה, ומאוד התאכזבתי ".

 

על אף המתמודדים הרבים על התפקיד, מצנע בטוח שאין לו תחרות אמיתית. "המועמדות שלי, הניסיון שאיתו אני מגיע בתחום הביטחון, החברה, החינוך והפוליטיקה והמעמד שלי בציבור הישראלי - הופכים אותי למועמד היחיד שיכול להביא את העבודה למספר מנדטים דו ספרתי".

 

במידה וייבחר, לא פוסל מצנע ישיבה בממשלה ביחד עם נתניהו. "אני יכול להתחייב שבממשלה כמו הנוכחית אני לא אשב, אבל אני לא רוצה להצהיר אם אשב או לא אשב תחת נתניהו. אם הוא יקבל את קווי העבודה, אז אולי כן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים