שתף קטע נבחר

נדחתה עתירת דני רוזן נגד ישי: לא הגיש תשובתו

תביעתו של בן זוגה של אהובה תומר, שדרש פיצויים ואת התפטרותו של שר הפנים על רקע מחדלי אסון הכרמל, נדחתה על הסף לאחר שלא השיב לתגובת המדינה. רוזן: אגיש מחדש

ניסיונו של דני רוזן להביא להתפטרות השר אלי ישי נכשל בינתיים - מסיבות מנהליות. בית המשפט המחוזי בחיפה דחה אתמול (יום ד') על הסף את תביעתו של בן זוגה של תת-ניצב אהובה תומר, שנספתה באסון השריפה בכרמל.

 

רוזן תבע פיצויים בסך שלושה מיליון שקלים מהמדינה וכן את התפטרותו של שר הפנים, על רקע מחדלי משרדו. השופטת תמר שרון נתנאל החליטה לדחות את התביעה, לאחר שרוזן לא הגיש תשובתו לתגובת המדינה.

 

בתביעה, אותה הגיש בינואר, כחודש לאחר השריפה, טען כי האחריות המיניסטריאלית של משרד פנים הביאה למחדלים שגרמו לאסון ותבע את התפטרותו ופיצויים. "גורמי השלטון ונושאי משרה בו שנתנו לעצמם דרור, הפקירו את המדינה ואת אזרחיה חשופים לאסון האש", טען רוזן.

 

"מדובר בהזנחה פושעת שנמשכה שנים. היא שהביאה לאסון הכרמל בו נשרפו שטחי יער נרחבים ועלו באש אנשים חיים". בפנייתו של רוזן נכתב עוד כי זוגתו " פעלה ללא חת להציל חיים, תוך שהיא מחרפת את נפשה, היא שיוועה לעזרה מבין הלהבות, אך כתוצאה בלתי נמנעת ממחדלי הנתבעים לא עלה להצילה והיא שילמה על כך בחייה".

 

כעשרה ימים לאחר הגשת התביעה, ענתה המדינה לבית המשפט וביקשה לדחותה על הסף, בטענה כי נהרגה במסגרת מילוי תפקידה. המדינה הוסיפה עוד כי גם אם נסיבות המוות היו באחריותה על פי חוק אין המדינה אחראית בנזיקין, הדרך הנכונה לקבלת פיצויים ותמלוגים היא באמצעות חוק "משפחות חיילים שנפגעו במערכה". ביחס לדרישתו של רוזן משר הפנים ישי לנמק מדוע אינו מתפטר מתפקידו, טענה כי אין מסמכותו של בית המשפט.

 

בפסק הדין שניתן אתמול כתבה השופטת תמר שרון-נתנאל כי יש להיעתר לבקשה לדחיית התביעה על סף וזאת משום שעל אף הארכה שניתנה לו, לא הגיש התובע דני רוזן את תשובתו לבקשת המדינה. בתגובה אמר רוזן כי בידיו מסמך מהשופטת בו היא קובעת כי עדיין הוא רשאי לדחות את מועד הגשת התגובה והוסיף כי "דחייה של תביעתי היא בנסיבות מנהליות ולא ענייניות ואני מתכוון להגיש בקשה מחודשת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני רוזן. אי הבנה?
צילום: גיל יוחנן
אהובה תומר. פעלה ללא חת
צילום: אבישג שאר ישוב
השר ישי. לא בסמכות ביהמ"ש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים