שתף קטע נבחר

סוני: אנונימוס אשמים בפריצה ל-PSN

בהצהרה שנשלחה לקונגרס האמריקני הסבירה סוני את התגלגלות פריצת ה-PSN והפנתה אצבע מאשימה כלפי אנונימוס, לפי קובץ טקסט המקשר אותם למקרה

<< עוד בגיימס: Mass Effect 3 נדחה

 

האם אנונימוס עומדים מאחורי פריצת ה-PSN הגדולה? לפי הצהרה שנשלחה לקונגרס האמריקני, סוני מאמינים שכן וגם מספקים ראיה. ההצהרה נשלחה לממשל האמריקני, לאחר שזה דרש מסוני תגובה רשמית ומפורטת לגבי פריצת ה-PSN, שהובילה לחשיפת פרטים אישיים של מעל 77 מליון משתמשי הרשת של קונסולת ה-PlayStation 3, ואולי גם לגניבת מספרי כרטיסי אשראי של אותם משתמשים.

 

בהצהרה, מספרת סוני שהפריצה נערכה בזמן ששרתי החברה סבלו ממתקפת DDoS. מדובר בהתקפת מניעת שירות פשוטה יחסית, שבה האקרים רבים תוקפים שרת או אתר אינטרנט בבקשת שירות, יוצרים עומס פניות שהשרת לא יכול להתמודד איתו, ובכך למעשה מפילים את השרת לזמן מוגבל.

 


 

טביעת אצבע של אנונימוס

בנוסף, החברה דיווחה על התפתחות מעניינת: זרוע המשחקים ההמוניים של החברה, שלא נפגעה מפריצת ה-PSN המקורית, נפרצה גם היא במהלך סוף השבוע. בשרתי SOE הפרוצים הם מצאו קובץ שנקרא "אנונימוס" ובתוכו הודעת טקסט קצרה: We Are Legion. לטענתם, זו כהוכחה לכך שקבוצת ההאקרים המיליטנית אנונימוס עומדים מאחורי הפריצות, ואף מכנים אותם "סייבר-טרוריסטים".

 

קבוצת אנונימוס הכריזה מלחמה נגד סוני לפני מספר שבועות, בעקבות המאבק המשפטי שניהלה סוני נגד ג'ורג' הוץ, האקר שפרץ את מערכת ההפעלה של ה-PS3. אנונימוס ערכו מספר התקפות על רשת ה-PSN שהצליחו לגרום לה לשיבושים, אך כעבור מספר ימים הודיעו כי הם מפסיקים את ההתקפות הנ"ל, מכיוון שאלה פוגעות בלקוחות החברה ולא בחברה עצמה.

 

מכחישים כל קשר

עם זאת, באנונימוס הכחישו כל קשר לפריצת ה-PSN הגדולה וטענו שהם הנחו את כל חברי הקבוצה לחדול מלהתקיף את רשת ה-PSN, לפני שזו נפרצה. פריצה מסוג זה אינה תואמת את האידיאולוגיה של אנונימוס, שפועלת בדרך כלל ישירות נגד תאגידים וממשלים דיקטטוריים, ולא מערבת לקוחות או אזרחים במאבקיה.

 

זאת ועוד - אנונימוס היא קבוצת האקרים קולנית במיוחד שנוהגת להתהדר בהצלחות שלה. יש להניח שאם היא אכן עומדת מאחורי הפריצה הגדולה ל-PSN, היא לא הייתה מסתירה את המידע אלא מפרסמת אותו ברבים.

 

הפריצה ל-PSN התגלתה ב-19 באפריל, והחברה מיהרה לפנות לחברת אבטחה חיצונית שתחקור את המקרה. הודעה על הועברה ל-FBI שלושה ימים מאוחר יותר, ב-22 באפריל. ארבעה ימים לאחר מכן, ב-26, שחררה החברה לראשונה פרטים על הפריצה והודיעה על גניבת מסד הנתונים - ובמקביל שלחה הודעות דומות לרגולטורים שונים ברחבי העולם.  בסוני טוענים כי אין להם יכולת לבדוק אם מאגר כרטיסי האשראי של לקוחות הרשת נגנב גם הוא.

 

אוסטרליה: "חוק PSN" יחשוף פריצות >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפריצה לסוני בחסות אנונימוס?
מומלצים