שתף קטע נבחר

קהיר: 9 נהרגו בעימותים בין מוסלמים לנוצרים

המוסלמים טענו כי נוצרייה שרצתה להתאסלם הוחזקה בכנסייה. בעימותים שפרצו שוב במצרים הוצתה הכנסייה ולפחות 100 נפצעו. על אחת הגופות: הברית החדשה

כנסייה הוצתה ולפחות תשעה נהרגו בעימותים שפרצו אמש (יום שבת) בין מוסלמים לנוצרים קופטים בקהיר. מהרשויות במצרים נמסר כי הוצתה כנסיית "מנא הקדוש", שעמדה בלב המחלוקת, וכי לפחות 100 בני אדם נפצעו. 

 

 

לטענת המוסלמים, נוצרייה הוחזקה בכנסייה בניגוד לרצונה - משום שרצתה להתאסלם - וזו היתה העילה לפרוץ העימותים. "בריונים וסלפים ירו עלינו", תיאר כומר מקומי את שהתרחש בכנסייה בעיר הבירה המצרית.  

 

"המוסלמים יידו בקבוקי תבערה"

לפי עדויות נוספות, המראות בתוך המבנה הקדוש לנוצרים היו אכן קשים מאוד. על אחת הגופות הושם סדין ועליו "הברית החדשה" ורצפת הכנסייה היתה מגואלת בדם של קופטים פצועים, שהוכנסו פנימה לקבלת טיפול. בחוץ חנו כמה כלי רכב משוריינים של המשטרה, שנועדו לחסום את דרכם של התוקפים המוסלמים.

 

השוטרים ירו כמה פעמים באוויר, בעוד הנוצרים שעמדו בכניסה למבנה והמוסלמים שעמדו ברחוב השליכו אבנים אלה על אלה. על פי הדיווחים, המוסלמים זרקו גם בקבוקי תבערה ואחד מהם הצית דירה הסמוכה לכנסייה. הנוצרים הקופטים התעמתו גם עם החיילים, בטענה שהם אינם עושים מספיק כדי להגן עליהם.

 

מדובר בגל נוסף של אלימות, על רקע האיבה השוררת בין נוצרים קופטים למוסלמים במצרים. לפני כחודשיים נהרג קופטי בן 18 בעימותים דומים. המתח בין הדתות הגיע לשיאו בפתח שנת 2011, כש-21 מתפללים נוצרים נהרגו בפיצוץ מכונית תופת סמוך לכנסיית "אל קידיסין" באלכסנדריה, שם ציינו את תחילתה של השנה האזרחית החדשה. הקופטים, המהווים כ-10% מאוכלוסיית מצרים, טוענים לאפליה ודיכוי מתמשכים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצפה מגואלת בדם. הכנסייה שהוצתה בקהיר
צילום: AFP
עימותים קודמים במצרים
צילום: רויטרס
מומלצים