שתף קטע נבחר

מצטיין נשיא: נכדו של מפקד חיל האוויר בתש"ח

אחד מ-120 החיילים שקיבלו אותות הצטיינות בטקס המסורתי הוא ראובן רמז, נכדו של אהרון רמז, שהיה מפקד חיל האוויר במלחמת העצמאות. "כשהודיעו לי שנבחרתי חשבתי על סבא", סיפר ל-ynet הלוחם במערך ההגנה האווירית

מאה ועשרים חיילי וקציני צה"ל השתתפו הבוקר בטקס המסורתי להענקת אותות בבית נשיא המדינה. לפחות עבור אחד מהם, סמל ראובן רמז (21) מירושלים, התעודה שקיבל ביום העצמאות ה-63 היא חלק ממורשת משפחתית ענפה. רמז, לוחם במערך ההגנה האווירית, הוא נכדו של אהרון רמז, שהיה מפקד חיל האוויר במלחמת העצמאות.

 

 

"כשהודיעו לי שנבחרתי למצטיין נשיא ביום העצמאות, חשבתי על סבא, זאת באמת הרגשה מיוחדת", סיפר רמז על תחושותיו בשיחה עם ynet. "האמת, אני לא יכול לשים את האצבע על הסיבה המדויקת שבחרו בי", ציין בצניעות סמל רמז, המשרת כמיירט בכיר בסוללת עמיעז במערך טילי ההוק. "אני מניח שזה קשור לגישה שלי שעיקרה לתת את המרב, תמיד הרגשתי שישנה חשיבות גדולה בתרומה שלנו למדינה, זאת שליחות מבחינתי".


ראובן רמז. "תמיד התעניינתי במה שעשה סבא" (צילום: דובר צה"ל)

 

סבו אמנם נפטר כאשר היה רק בן 4, אולם ראובן מגלה בקיאות רבה בפועלו של מי שהיה מפקד חיל האוויר השני: "תמיד התעניינתי מה שעשה סבא, אני יודע שזה לא מעט, משינויים חשובים בחיל האוויר שהיה בראשיתו, ועד פעילות אחרת בשירות המדינה".

 

בטקס קבלת הפנים לקצינים ולחיילים מצטיינים השתתפו לצד נשיא המדינה, שמעון פרס שהעניק למצטיינים את התעודות, גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, אהוד ברק, הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, וחברי פורום המטה הכללי.


טקס הענקת אותות לחיילים מצטיינים בבית הנשיא, הבוקר (צילום: גיל יוחנן)

 

מעבר לתעודה וללחיצת היד של הנשיא פרס, קיבלו רמז ויתר החיילים המצטיינים מלגת לימודים על סך 4,000 שקלים מהאגודה למען החייל, תרומת קרן "לן בלווטניק", מראשי התורמים של ארגון ידידי האגודה למען החייל בבריטניה.

 

רגע לפני השיא, הגיחו מהשמיים שלושה מסוקי "ינשוף" ושני מסוקי "שרף" במטס הצדעה ל-120 הקצינים והחיילים המצטיינים, שרובם בנים (86), וכמעט מחציתם (53) מגיעים מהמערך הלוחם. כמו כן בין המצטיינים ניתן למצוא 20 עולים חדשים ו-9 חיילים בודדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראובן רמז. שליחות
צילם: דובר צהל
פרס וגנץ סוקרים את המסדר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים