שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תושבים בחיפה: "מנעו עבודת איתי טיראן בעיר"

  קבוצת אזרחים המכנה עצמה "המחאה החיפאית" קוראת למנוע מאיתי טיראן לביים את הפקת האופרה "כרמן", שעתידה לעלות על במת התזמורת הסימפונית בעיר. "מתן במה ותקציבי ציבור למשתמט הפוגע בחיילינו, מקוממת ומבישה", כתבו לראש העיר

  קבוצה מאורגנת של אזרחים חיפאים המכנה עצמה "המחאה החיפאית" פנתה היום (ה') בקריאה לראש עיריית חיפה, יונה יהב, ולמנכ"ל החברה העירונית לתרבות ולספורט, אתו"ס, נסים שרם, בדרישה למנוע את הזמנתו של השחקן והבמאי איתי טיראן לתזמורת הסימפונית של חיפה.

   

   

  כפי שנחשף ב-ynet בערב חג הפסח, טיראן הוזמן לביים את הפקת האופרה "כרמן" מאת ביזה, בגרסה קאמרית שעתידה לעלות על במת התזמורת הסימפונית חיפה בחודשי הקיץ הקרוב. את ההזמנה של טיראן יזם מנהלה המוזיקלי של התזמורת וחתן פרס ישראל, מאסטרו נועם שריף.

   

  קבוצת המחאה, שלטענת חבריה אינה בעלת זיקה מפלגתית או פוליטית, טוענת כי "מתן במה ותקציבי ציבור למשתמט הפוגע בחיילינו, מקוממת ומבישה. הבאתו של טיראן לחיפה והענקת במה ולגיטימציה לאדם, שמעשיו נוגדים ערכים קיומיים לחיינו בישראל העצמאית, מעבירה מסר חינוכי שלילי".

   

  חברי הקבוצה משייכים לטיראן עמדות אותן הם מגדירים כ"אנטי ציוניות". "הזמנה ותמיכה בהבאתו לחיפה למרות עמדותיו", הם טוענים, "פוגעת ברגשותיהם של תושבי העיר ומנויי התזמורת - אשר הם, ילדיהם ונכדיהם שירתו בצבא או עשו שירות אזרחי למען הקהילה".

   

  העתקים של המכתב נשלחו במקביל גם לשרת התרבות, לימור לבנת.

  קבוצת המחאה הגדילה עשות בקריאה מקבילה גם למנויי התזמורת הסימפונית חיפה לשקול בשנית את חידוש המנוי. "נועם שריף הוא בוודאי מוזיקאי מחונן, אך במעשהו זה הוא מגלה חוסר רגישות ומוסר מעוות", נכתב.

   

  נסים שרם, מנכ"ל אתוס, החברה העירונית לתרבות ולספורט בחיפה, אמר בתגובה ל-ynet: "ההתנגדות שלי אינה פוליטית אלא מקצועית גרידא. הוא לא ביים אופרה והוא לא יתגלח על הזקן שלי. לא מעניין אותי פוליטיקה, אבל לקחת מישהו שאין לו רקורד בתחום, זה סיכון עצום ולכן אין לו תמיכה ממני.

   

  "זה שהוא שירת או לא שירת בצבא, יש הרי כל כך הרבה כאלה, זה לא מתפקידי לעסוק בזה. לי חשוב שהפרויקט של האופרה בתזמורת הנפלאה שלנו יצליח ושאנשים יבואו. גם אם דעותיי הפוליטיות היו נגד מה שטיראן מייצג, במידה שהיה מדובר במקצוען, הייתי שותק".

   

  מעיריית חיפה נמסר ל-ynet: "אין בכוונתנו להתערב בשיקוליו האמנותיים המקצועיים של נעם שריף. שמירה על החופש האמנותי הינה אבן יסוד של חברה בריאה ופלורליסטית, ואין כמו העיר חיפה כדי להעלות תפיסת עולם זו על נס".

   

  את תגובתו של שריף לא ניתן להשיג עד לפרסום הידיעה. איתי טיראן העדיף שלא להתייחס לדברים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיראן. לא רצוי בחיפה
  צילום: יוני טובלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים