שתף קטע נבחר

הנער שנהרג בסילוואן נקבר: "יהיו כאן ימים קשים"

במהלך מסע הלוויה של מילאד סעיד עיאש, שנהרג אתמול מירי בסילוואן, צעקו המשתתפים: "ברוח ודם נפדה אותך שהיד", יידו אבנים וניסו לפרוץ לבית מתגוררים יהודים. תושב השכונה אמר ל-ynet: "היום ומחר יהיו ימים קשים עם דם ואלימות"

הפרות סדר במזרח ירושלים, לאחר מסע הלוויה של הנער שנהרג אתמול מירי בשכונת סילוואן: יותר מ-1,000 בני-אדם השתתפו בצהריים (שבת) במסע הלוויה של מילאד סעיד עיאש (16). לאחר ההפגנה יידו צעירים אבנים, בין היתר לעבר שוטרים. ארבעה ערבים נעצרו.

 

משתתפי הלוויה, קראו בדרך משכונת סילוואן לעיר העתיקה בירושלים קריאות "אללה אכבר" והניפו דגלי פלסטין. מאוחר יותר הם קראו "ברוח ודם נפדה אותך שהיד". אבו שריף, תושב השכונה סיפר ל-ynet: "כל תושבי סילוואן נמצאים בהלוויה. אף אחד לא נשאר בבית. אנשים כאן זועמים. היום ומחר יהיו ימים קשים עם דם ואלימות". סמיר, המתגורר גם הוא בשכונה, הוסיף: "האווירה פה מאוד קשה. המשטרה והמאבטחים רצחו אתמול ילד קטן. זו התנהגות טבעית למשטרה והממשלה הישראלית".


מסע הלוויה בסילוואן (צילום: גיל יוחנן)

 

במהלך מסע הלוויה אירעה תקרית, בה ניסו משתתפי הלוויה להיכנס בכוח לבית בו מתגוררים יהודים ופונו בעזרת אמצעים לפיזור הפגנות. הם גם יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהיו במקום. עוד קודם לכן, תושבים דיווחו כי שני תושבי השכונה נפצעו מירי כדורי גומי, במהלך עימות עם המשטרה סמוך לבית יהונתן.

 

בהמשך, יידו פלסטינים אבנים ובלוקים לעבר דרך העופל הסמוכה לשער האשפות, שבכניסה לעיר העתיקה בירושלים, וחסמו אותה לתנועה. לאחר הלוויה יידו אבנים לעבר עמדת האבטחה של המשטרה בהר הזיתים. מיידים האבנים פוזרו בכוח על ידי השוטרים, ללא שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. ארבעה מפגינים נעצרו.


מיידים אבנים אחרי הלוויה (צילום: גיל יוחנן)

 

מהמשטרה נמסר גם על תהלוכה של כ-200 ערבים, שיצאה משער שכם לכיוון צומת רוקפלר שבמזרח ירושלים. הם לוו על ידי כוחות משטרה. 

 

הנער, שנפצע אתמול במהלך הפגנה בסילוואן ליד בית יהונתן, מת הבוקר לאחר שנותח. "מצבו היה קריטי. הוא קיבל 20 מנות דם.

 למרות זאת, לא הצלחנו להציל את חייו". במשטרת מחוז ירושלים אישרו את הפרטים ומסרו כי הם ביקשו לבצע נתיחה בגופה, אך היא כבר נלקחה מבית החולים לקבורה. במשטרה אמרו כי הנער נורה מאקדח, שאינו נמצא בשימוש השוטרים.

 

גם הפלסטינים אמרו כי לפי הערכתם הנער נורה מבית יהונתן ולא ידוע על ידי מי. במשטרה הסכימו לומר כי נפתחה חקירה, כדי לאתר את היורה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר פאנט
מילאד סעיד עיאש
צילום: אתר פאנט
דגלי פלסטין בהלוויה
צילום: גיל יוחנן
מיידים אבנים גדולות, אחרי הלוויה
צילום: גיל יוחנן
דגלי פלסטין עם תמונות הנער
צילום: גיל יוחנן
מומלצים