שתף קטע נבחר

ברלוסקוני תקף את יריביו: "לא מתקלחים הרבה"

נדמה שהבחירות המקומיות באיטליה הצליחו להלחיץ את ראש הממשלה, סילביו ברלוסקוני. על רקע המשפט השערורייתי בו הוא נאשם כי שכב עם קטינה תמורת כסף, פתח ברלוסקוני במתקפה מסוג חדש נגד יריביו, ואמר כי הם אינם משתמשים מספיק במקלחת.

 

 

במהלך סיבוב הבחירות בעיר קרוטון שבדרום איטליה, טען ראש הממשלה כי "מנהיגי השמאל אינם מתקלחים הרבה פעמים. כשהם נכנסים למקלחת - וזה לא קורה הרבה, כיוון שהם לא מתקלחים הרבה - הם מסתכלים על עצמם במראה בזמן שהם מתגלחים, ומופתעים מעצמם".


נגמרו לו הרעיונות? ראש ממשלת איטליה, ברלוסוקני (צילום: רויטרס)

 

בהערה האחרונה התכוון ראש הממשלה האיטלקי לכך שמנהיגי השמאל נוטים לטפח זקנים. ברלוסקוני ידוע כמתעב זקנים, והוא רואה בהם סימן מובהק לנטייה פוליטית שמאלנית. גם האובססיה שלו עם היגייניה הינה דבר ידוע באיטליה, ואפילו במסיבות ה"בונגה-בונגה" שהוא נוהג לערוך הוא דורש מהחשפניות להתקלח לפני שהן מתפשטות מולו.

 

ההשמצה בנוגע למקלחות הצליחה להרגיז את מתנגדיו של ברלוסקוני. מנהיג מפלגת השמאל-מרכז הדמוקרטית, פייר לואיג'י ברסאני, הגיב לדברים והבהיר: "אם אנחנו לא מתקלחים, זה מפני שאנחנו נקיים".

 

גם חבר המפלגת הדמוקרטית, פיירו פאסינו, התייחס להערות של ברלוסקוני וטען כי המתקפה החדשה מוכיחה שלראש הממשלה האיטלקי נגמרים הרעיונות.

 

"אם למישהו אין שום טיעון חוץ מהעלבה וולגרית, זה מוכיח שהוא באמת מתאמץ בכוחותיו האחרונים", אמר פאסינו, "אף אחד מאיתנו מעולם לא לעג לעקבים הגבוהים שהוא נועל או לפאה הנוכרית שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד התבטאות שהגיעה לכותרות. ברלוסקוני
צילום: AFP
מומלצים