שתף קטע נבחר

לקראת יום הנכבה: מאות יידו אבנים בקלנסווה

מאות מתושבי העיר התאספו ברחוב הראשי ויידו אבנים לעבר ניידות משטרה ומכוניות עם דגלי ישראל. נזק נגרם לחלק מכלי הרכב, כמה חשודים עוכבו לחקירה

בעוד ההיערכות לקראת יום הנכבה הולכת וגוברת, הגיעו המהומות גם לקלנסווה. מאות מתושבי עיר יצאו הערב (שבת) להפגין ברחובות, ויידו אבנים לעבר ניידות משטרה ולעבר כלי רכב ישראלים. כוח משטרה שהתפרש במקום שמר על הסדר, וכמה חשודים עוכבו לחקירה.

 

היערכות ליום הנכבה - הידיעות האחרונות ב-ynet:

 

המפגינים נעמדו הערב בכביש הראשי שביציאה מהעיר, סמוך לכביש המחבר בין כביש 57 לכביש 444, בו נוהגים תושבי המשולש היהודים והערבים להשתמש. בעקבות ההפגנה ומפאת העימותים הצפויים נסגרו העסקים הפזורים לאורך הרחוב הראשי מוקדם מהרגיל.

 

בתחילה הגיעו למקום עשרות מפגינים שיידו אבנים על ניידות המשטרה, אולם בהמשך התאספו שם מאות בני אדם שמילאו את הרחוב הראשי ויידו אבנים לעבר כלי רכב שעברו בצומת. על-מנת לפגוע רק בכלי רכב יהודים יידו המפגינים אבנים על מכוניות עליהם נתלו דגלי ישראל, שכנראה נשארו מיום העצמאות שחל השבוע. כמה מכלי הרכב נפגעו מיידוי האבנים, כאשר בחלקם נופצו השמשות ובחלק אחר נפגע הפח.

 

למקום הוזעקו כוחות משטרה גדולים שהתפרשו באזור במטרה לשמור על הסדר. קלנסווה נחשבת עיר שקטה יחסית, שלרוב אין בה הפגנות אלימות, גם לא ביום האדמה או ביום הנכבה. בדרך כלל ההפגנות הגדולות מאפיינות את העיר הסמוכה, טייבה, שתושביה נהגו בעבר לחסום את כביש 444 הסמוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת יום הנכבה ביפו
צילום: ירון ברנר
מומלצים