שתף קטע נבחר

הערכה: צבא לבנון אחראי להרג המפגינים בגבול

גורמי ביטחון בביירות מסרו כי בתקרית הירי בגבול ישראל נהרגו 10 בני אדם ויותר מ-100 נפצעו. בצה"ל העריכו כי ההרוגים נפגעו מירי צבא לבנון, שירה באגרסיביות לעבר המפגינים

בעוד גורמי הביטחון בלבנון מדווחים שמניין ההרוגים באירוע הירי סמוך לגבול עם ישראל עלה ל-10 בני אדם, מעריכים בישראל כי האזרחים הלבנונים שנהרגו נפגעו מאש של צבא לבנון, ולא מאש ישראלית. על פי הדיווחים מלבנון באירוע נפצעו 100 בני אדם.

 

 

מניתוח ראשוני של תקרית הירי באזור הכפר מרון א-ראס עולה כי מאות אזרחי לבנון ניסו להגיע לגבול עם ישראל. צבא לבנון פעל בשטח באופן אגרסיבי כדי למנוע את הגעתם של האזרחים לגבול, ופתח בירי לעברם. גם בצה"ל ירו לעבר המפגינים, אולם בצבא אומרים שמדובר בירי קליעים לעבר רגלי המפגינים, ולכן ההערכה היא שהאש הקטלנית היתה זו של צבא לבנון.

 

"השפעה איראנית"

בצה"ל ציינו כי האירוע בלבנון, בדומה לאירועים בגדה וברצועת עזה, מקורו בהכוונה איראנית שמנסה להלהיט את הרוחות בישראל וליצור פרובוקציה שתביא למתיחות והסלמה נוספת. דווקא חיילי צבא לבנון היו אלה שגילו עמידה מול המפגינים ולא בחלו בפתיחה באש כדי לעצור אותם. 


יוניפי"ל הפציר בצדדים לגלות "איפוק מירבי" (צילום: AP)

 

המתיחות באזור החלה בשעות הצהריים, כשאלפי לבנונים התייצבו בטיילת במרון א-ראס שבאזור מושב אביבים, כדי להפגין נגד "האסון" שבהקמת מדינת ישראל. כוחות צבא לבנון ויוניפי"ל, שהתפרסו באזור, מנעו ממאות מפגינים שהתקדמו לעבר הגבול מלהתקרב לגדר.

 

דובר מטעם יוניפי"ל קרא להרגעת הרוחות בגבול, והפציר בצדדים לגלות "איפוק מירבי" על מנת למנוע הידרדרות נוספת באלימות באזור.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינים במרון א-ראס
צילום: AP
מאות אזרחים ניסו להתקרב אל הגבול
צילום: AFP
מומלצים