שתף קטע נבחר

יוקם מטה לאומי למלחמה בהאקרים

אבטחת מידע הופכת מהיום למאמץ לאומי: הוכרזה הקמת מערך ממשלתי להגנה מפני התקפות האקרים שבכוחן לשתק את המדינה. העלות: מאות מיליוני שקלים

<< אזהרה: כפתור הדיסלייק הוא נוזקה

 

ראש הממשלה נתניהו הודיע היום על הקמתו של מטה לאומי חדש, שייטפל וייתאם בין צורכי ההגנה, הפיתוח התעשייתי והפיתוח האקדמי של ישראל בתחום הלוחמה המקוונת ואבטחת המידע.

 

"ישראל חשופה להתקפות סייבר שיכולות לשתק מערכות שמפעילות את המדינה. אנחנו נערכים מבעוד מועד לאיום הזה", אמר נתניהו, שהכריז כי בשנים הקרובות יוקצו מאות מיליוני שקלים להקמת והפעלת המטה החדש. לדבריו, התקפות הסייבר הן איום אסטרטגי לכל דבר ועניין ולכן יש לגבש מענה נאות לבעיה בדמות גוף מקצועי שילמד את הנושא, יפתח אותו ויפעיל כלי הגנה מתקדמים.

 

אבטחה כחול לבן

את תוכנית הפעולה של המטה החדש בנה הפרופסור אלוף במילואים יצחק בן ישראל, יושב ראש המועצה הלאומית למחקר ופיתוח ביחד עם צוות של 80 מומחים מהאקדמיה ומהתעשיה. הכוונה היא גם להשתמש במטה הסייבר החדש בתור כלי אקדמי ללמידת איומים והכשרת גורמים מקצועיים בתחום, ולהפעיל אותו בשיתוף פעולה עם שלל חברות אבטחת המידע שפועלות בישראל. "יש כאן בסיס, ידע תיאורטי שחשוב בתחום הזה, ואנחנו רוצים לקדם אותו", אמר.

 

הכרזת נתניהו צפויה להשפיע גם על השוק הארגוני: ממשלת ישראל צפויה להסיר חסמי ייצוא של פיתוחים קיברנטיים, ומערכת הביטחון תגדיל את מיקור החוץ של פיתוח טכנולוגיות קיברנטיות למגזר התעשייתי הפרטי על מנת לעודד בו צמיחה ופיתוח.

 

איום אסטרטגי יום יומי

מדינת ישראל נמצאת תחת התקפות קבועות ורציפות של האקרים למיניהם - גם מטעם מדינות עוינות וגורמי מודיעין אויב וגם מטעם עצמם. הנזק הפוטנציאלי של פריצה ושתילת קוד זדוני הוא עצום, ומסוגל לנטרל תשתיות לאומיות. גורמים במערכת הביטחון מגינים על מאגרי מידע, מערכות שונות ומטרות פוטנציאליות אחרות, אולם הקמת מערך ממשלתי תאפשר הקצאה של יותר משאבים לנושא.

 

אסוס טרנספורמר: טאבלט מפלצתי שהוא גם נטבוק >>

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים