שתף קטע נבחר

אמזון: הספר האלקטרוני עקף את המודפס

נקודת מפנה לכיוון הספרות האלקטרונית: שניים מכל שלושה ספרים שנמכרים באמזון הם אלקטרוניים. האם גם אתם תעדיפו בקרוב להתכרבל עם קינדל?

<< משחקים שהם סקס עם האקס

 

בשורה משמחת לעצים: אמזון הודיעה השבוע (ה') שמכירת ספרים אלקטרוניים לקינדל (קורא הספרים האלקטרוניים של החברה) עקפה את מכירות הספרים מודפסים, בכריכה קשה ורכה גם יחד. על כל ספר מודפס אחד שנקנה בחנות, נקנים שני ספרים אלקטרונים, כך לפי Computer World.

 

"לקוחות מעדיפים ספרי קינדל על פני ספרים רגילים," אמר מנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס. "קיוונו שזה יקרה בסופו של דבר, אבל אף אחד לא דמיין שהשינוי יגיע כל כך מהר." נכון למאי 2011, החברה מכרה פי שלושה ספרי קינדל בחמשת החודשים הראשונים של 2011 מאשר באותה התקופה ב-2010.

 

לפי נתוני דו"ח התאחדות המוציאים לאור של אמריקה, מכירות הספרים האלקטרונים עלו ב-193 אחוז בין ינואר לאוגוסט 2010. בארץ, לעומת זאת, פרט להשקות בודדות של מכשירים שתומכים בעברית, קורא הספרים האלקטרוני לא פרץ לשוק הישראלי הרחב.

 

אומנם מוקדם מדי להספיד את המילה המודפסת, אך העלייה התלולה במכירות הספרים האלקטרונים מצביעה על ההשפעה של הטכנולוגיה על תרבות צריכת הספרים. מנגד, על אף הנוחות שבמכשיר שמאחסן ספרים רבים אופן קל, נייד ונגיש, רבים עדיין לא מוכנים לוותר על הנייר ולהתכרבל במקום במיטה עם קינדל או נוק.

 

מה דעתכם? האם הייתם מחליפים את ארון הספרים בקורא אלקטרוני?

 

<< אמנון שואל: העכבר שלי לא זז, מה עושים?

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספר, מלפניך
אוקי, זה נחמד. אבל איך עושים אוזני חמור?
מומלצים