שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נאט"ו הפציץ 8 ספינות מלחמה של צבא קדאפי
  סגן מפקד כוח המשימה בלוב אמר כי מדובר בספינות מלחמה של לוב, שלא היו עליהם אזרחים. בהודעת נאט"ו נאמר כי על הכוחות לנקוט ב"פעולה החלטית", בהתחשב בשימוש ההולך וגובר של כוחות קדאפי בנכסיהם הימיים כדי לתקוף אזרחים

  הלחץ הבינלאומי על מועמר קדאפי נמשך: מטוסי נאט"ו הפציצו היום (ו') שמונה ספינות מלחמה של הצבא הלובי, באזור טריפולי וסירטה. עדי ראייה בנמל של טריפולי סיפרו כי הם רואים עשן מיתמר מהספינות שנפגעו. לא ברור האם יש נפגעים.

   

  אדמירל ראסל הארדינג, סגן מפקד כוח המשימה של נאט"ו

   בלוב, מסר: "כל כלי השיט שסומנו כמטרות היו ספינות מלחמה, ללא אזרחים או ציוד אזרחי".

   

  בהודעת נאט"ו, שפורסמה באתר האינטרנט של ה-BBC, נמסר כי על הכוחות לנקוט ב"פעולה החלטית", בהתחשב בשימוש ההולך וגובר של כוחות קדאפי בנכסיהם הימיים כדי לתקוף אזרחים.


  תמונות אוויר של הנמלים לפני ההפצצה ואחריה (צילום: AP)

   

  עוד נאמר בהודעה, כי השימוש במוקשים ימיים ללא הבחנה על ידי כוחות קדאפי שיבשה את זרימת הסיוע הנחוץ לאזרחי לוב ו"הדגימה כוונה ברורה לתקוף את כוחות נאט"ו". בנוסף נאמר שהתקיפות ביום שישי הפגינו את גישת נאט"ו "לפתור ולהגן על האוכלוסייה האזרחית בלוב, תוך שימוש מידתי בכוח".

   

  בשבוע האחרון תקפו כוחות נאט"ו כמה פעמים בטריפולי. ביום שני

   נשמעו שלושה פיצוצים חזקים בבירת לוב. הפיצוצים נשמעו באזור באב אל-עזייה, הנמצא בשליטת כוחותיו של מועמר קדאפי.

   

  למחרת הודיע צבא לוב, כי פגע בספינת מלחמה של נאט"ו במהלך חילופי אש בעיר הנמל מיסרטה. בטלוויזיה הממלכתית של לוב דווח כי "כוחותינו ירו במדויק על הספינה וגרמו לה לפגיעה קשה". באותו יום נשמעו פיצוצים באזור בו שוהה קדאפי. עדי ראייה דיווחו על עשן מיתמר מהמקום ואמבולנסים שעשו את דרכם לשם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים