שתף קטע נבחר

צילום: AP

ברק לנתניהו: אל תגיד לא, תגיד "כן, אבל"

ישראל עלולה להיות מוצגת כסרבנית שלום, אם נתניהו יאמר לא ברור לנשיא האמריקני, ברק אובמה. שר הביטחון, אהוד ברק, הציע לראש הממשלה לומר "כן, אבל"

איך אומרים לא בלי לומר "לא"? שר הביטחון, אהוד ברק, עוקב אחר הנעשה בוושינגטון, ולאחר נאומו של הנשיא האמריקני, ברק אובמה, הציע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא לנקוט בקו לעומתי ולומר "כן, אבל" לחזונו של אובמה ולא לומר "לא".

 

לדעת ברק, אם נתניהו יאמר לאו להצעתו של אובמה, ישראל תוצג כסרבנית שלום, ולכן יש לעשות מאמץ ללכת עם האמריקנים ולא נגדם. גם ברק סבור שיש להציג בפני האמריקנים את העמדה הישראלית בעניין גושי ההתיישבות, הפליטים והביטחון.

 

נאום החלוקה - כותרות אחרונות:

על מסלול התנגשות: נתניהו מגיע לבית הלבן

נתניהו נגד אובמה: אסור לטאטא מתחת לשטיח

בין אובמה לנתניהו. כל המחלוקות וההסכמות

אובמה דורש סיכונים, רק לא מעצמו / יצחק בן-חורין  

  

מנגד, יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, תקפה את נתניהו על יחסו כלפי ארצות הברית והזהירה: "ראש ממשלה שמתייחס לממשל אמריקני, לא משנה איזה ממשל, כאויב, גם עלול להפוך אותו לכזה".

 

"כשראש הממשלה יוצא לארצות הברית מלווה באמירות מקורביו נגד הנשיא - אני קובעת שהעימות הזה הוא לא מסיבה מספקת", אמרה לבני בכנס של התאחדות הקבלנים באילת. "והנימוק שאני שומעת ממקורביו - 'צריך לשמור על קואליציה, הישרדות אישית' - לא מצדיק את המחיר שישראל תשלם. ישראל צריכה ליזום, כי אין באמת קיפאון אלא התדרדרות. נשיא אמריקני שתומך בחזון שתי המדינות מיצג אינטרס ישראלי ולא אנטי ישראלי. פתיחת משא ומתן כשם שקרא הנשיא אובמה, מייצגת את האינטרסים של ישראל בעת הזו".

 

הפלסטינים מנצלים את העימות הנוכחי בין נתניהו לאובמה, כדי לנגח את ישראל. דוברו של הנשיא הפלסטיני, נביל אבו-רודיינה, תקף: "נתניהו התגלה שוב בהצהרותיו ובהתנהגותו כמי שמסרב לקיום תהליך השלום". בראיון לאתר האינטרנט אל-ערב - של העיתון הערבי-ישראלי "כל אל-ערב", אמר כי נתניהו "בחר להתנגש בקיר החוק הבינלאומי, מפת הדרכים והיוזמה הערבית. מיומה הראשון של ממשלתו הוא מתחמק מלהגיע לשלום". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חזון הנשיא אובמה
צילום: AFP
אל תגידו לא. ברק ממליץ
צילום: AP
מומלצים