שתף קטע נבחר

ברק: אין שום סיכוי בעולם שאפרוש

ברק אמר את הדברים לאחר שאבי יחזקאל ויוסי כ"ץ ממפלגת העבודה קראו לו לפנות את מקומו לטובת פרס

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר אמש (יום א') כי הוא לא שוקל להסיר את מועמדותו מהמירוץ לראשות הממשלה. "הדרך הנכונה היא להתרכז כולם סביב הדרך, ואני מצפה לזאת גם מחברי הכנסת", אמר ברק. "אין שום סיכוי שבעולם שאפרוש".
ברק אמר את הדברים לאחר שח"כים מהעבודה יצאו בקריאה פומבית לברק לפנות את מקומו לפרס, במירוץ לראשות הממשלה. אתמול, במסיבה של גזבר מפלגת העבודה, משה כהן, בה נכחו רבים ממפלגת העבודה ובהם מזכ"ל המפלגה רענן כהן, חברי הכנסת אופיר פינס, אבי יחזקאל ויוסי כץ, התגלגלה השיחה לאמירות בוטות נגד ברק וקריאה להחליפו. "האווירה הכללית היתה אווירה של מצב קשה ושהימים הקרובים הם ימי מבחן שבסופם כנראה יצטרך להיות מהפך במפלגת העבודה", אמר ל-ynet ח"כ אבי יחזקאל, ממובילי הקוראים להחלפת ברק. "אם מפלגת העבודה רוצה להמשיך לשרוד חייבים להחליף מיד את ברק", אמר יחזקאל באירוע עצמו, "צריך להפסיק לדבר בכפל לשון ולהתחיל להציל את תהליך השלום ואת המפלגה".
עד לפני כמה ימים הכחישו כל אנשי מפלגת העבודה בתקיפות כאילו הם מתכננים לבקש מברק לפרוש מהמירוץ לטובת פרס. אבל לאחר סקרי סוף השבוע, לפיהם יו"ר הליכוד, אריאל שרון, מוביל על ברק ב-18 עד 28 אחוזים, נשמעו קולות אחרים. "עוד שבוע אחד כזה ונצטרך לעשות חשבון נפש. ברק יצטרך לבדוק עם עצמו אם התמודדותו אינה מסכנת תנועה שלמה וגם את התהליך מדיני", אמר גורם בעבודה.
אנשי העבודה מציינים כי פנייה מאורגנת לברק בעניין זה בעייתית, כל עוד עושה רושם שהוא מנסה למצות את התהליך המדיני, שכן היא תיתפס כאקט תככני. למרות זאת, מזכ"ל מפלגת העבודה, השר רענן כהן, אמר אתמול ב"רדיו ללא הפסקה" כי "אני לא מוכן להתחייב עכשיו שלא תהיה דרישה מתוך מפלגת העבודה להחליף את המועמד לראשות הממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ברק ופרס. לא מתחלפים
צילום: איי פי
מומלצים