שתף קטע נבחר

אחרי חמש שנים: הרשעה בתיק הרצח כפול בב"ש

אדם איטל, בן 28, הורשע כי רצח את רוסלן קובייב ואיתן איזמאיילוב בפיצוצייה בעקבות ויכוח, וניסה לרצוח נער נוסף. הוריו של איזמאיילוב פרצו בבכי: "אדם איטל לא בנאדם, הוא חלאה"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע הבוקר (יום ב') את אדם איטל, בן 28, ברצח כפול של רוסלן קובייב בן ה-18 ואיתן איזמאיילוב בן ה-16 בפיצוצייה בעיר העתיקה, לפני כחמש שנים. הרכב של שלושה שופטים, בראשות השופטת רויטל יפה-כ"ץ, הרשיע את איטל גם בניסיון רצח של נער בן 17 וחבלה בכוונה מחמירה, לאחר שהותיר אותו נכה.

 

בית המשפט המחוזי הרשיע את איטל בכל העבירות המיוחסות לו, בין היתר, על סמך עדותו של אוסמה, עובד מטבח בפיצוציית "בון בון", שהיה עד לרצח ואותר רק אחרי תשעה חודשים. "אין לי ספק שאוסמה היה עד ראייה לאירוע", כתבה השופטת יפה-כ"ץ, "הוא זיהה את המעורבים ותיאר את מעשיהם במדויק".

 

השופטת הוסיפה: "לעדותו ניתן למצוא חיזוקים שונים – כגון הכדור החי שנמצא בזירה... וכן שקריו של הנאשם".

 

מיד לאחר ההחלטה להרשיע את איטל, הוריו של איזמאיילוב, פרצו בבכי באולם בית המשפט. "אני יודע שאין צדק בעולם", אמר האב אלכסנדר לפני הדיון, "אבל אני מקווה שיהיה צדק. מבחינתי, אדם איטל הוא לא בנאדם, הוא חלאה. החיים שלנו מאז המקרה התהפכו לגמרי. איש לא יכול להבין מה עובר עלינו חוץ ממשפחה שדבר כזה קרה לה. כשבאנו לארץ חשבנו שהילדים יגדלו חופשי ועכשיו כל שבוע אנחנו שומעים על דקירות".

 

"איפה היה העד?"

לאחר הכרעת הדין, הודיעו סנגוריו של איטל, עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י, כי יערערו על פסיקת בית המשפט. "אין ספק שנערער לבית המשפט העליון. קל מאוד להרשיע בבית המשפט, איפה היה העד במשך תשעה חודשים?", אמרה עו"ד אולמן.


אדם איטל בבית המשפט. "לא בנאדם, חלאה" (צילום: הרצל יוסף)

 

איטל ירה למוות בקובייב ואיזמיילוב ליד פיצוציית "בון בון" בבאר שבע, בגלל ויכוח. קובייב, איזמאיילוב ובחור נוסף א', ישבו סמוך לפיצוצייה וסמוך אליהם ישבו גם שתי נערות ובחור נוסף. כתב האישום מתאר כי בין הצדדים פרץ ויכוח ובמהלכו שלף א' סכין וניסה לדקור את אחת הבחורות ואת הבחור שהיה עמן, אך הם הצליחו להימלט.

 

באותו הזמן ישבו במקום גם הנאשם איטל, עם שניים מחבריו. איזמאיילוב, קובייב וא' פנו לעבר הנאשם וידידיו, ונופפו לעעבר בסכין. הוויכוח בין שתי החבורות התפתח, כשא' רדף אחרי איטל וחברו עם סכין. השניים הצליחו להימלט מהמקום, אך השלישי שבחבורתם ברח לכיוון אחר והוכה בראשו בעזרת בקבוק על-ידי קובייב או איזמאיילוב.

 

לפי כתב האישום, כעבור חצי שעה מאוחר יותר, שב איטל לפיצוצייה ומצא שם את איזמאיילוב, קובייב וא'. איטל ירה בא' והותיר אותו נכה, ולאחר מכן ירה למוות בקובייב ואיזמאיילוב.

 

נגד איטל עומד כעת תיק נוסף בגין רצח כפול של שני עבריינים, מחמד אבו-גליון ועטווה אבו-סעלוק. לפי כתב האישום, בחודש אפריל 2007 נמצאו השניים ללא רוח חיים, סמוך למטווח העירוני, לאחר שנורו למוות במכוניתם. בעבר במשטרה חשדו כי איטל גם אחראי לרצח של רועי תשובה בבאר שבע, לפני כשלוש שנים וחצי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדם איטל. רצח בגלל ויכוח
צילום: הרצל יוסף
הוריו של איזמאיילוב. "חיינו התהפכו"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים