שתף קטע נבחר

סורית שנאנסה מספרת: 'את השפחה של בשאר'

הטרור שמפעילים כוחות הביטחון הסוריים אינם באים לידי ביטוי רק ברחובות, הוא מגיע גם לבתים ואפילו לגופם של האזרחים. סרטון שפורסם באינטרנט מביא עדות של סורית הטוענת כי נאנסה בידי חמושים הנאמנים לאסד. התגובות חושפות את הקרע במדינה

הצד האפל של המהומות בסוריה: סרטון שהועלה באחרונה לאתר "יוטיוב" מציג את עדותה של אשה הטוענת כי נאנסה והושפלה על-ידי כוחות הביטחון הסוריים בתחילת החודש. בדומה לדיווחים אחרים המגיעים מסוריה - לא ניתן לאשר את גרסתה של האשה, אולם הוא מעניק הצצה למצב הקשה בו שרויה המדינה בכל הנוגע לזכויות אדם מאז פרצה ההתקוממות העממית.  

 

האשה - "אום עבדאללה" - היא אלמנה המתגוררת עם בנה עבדאללה ועם הוריה באחד הכפרים סמוך לעיר חומס. לדבריה, ב-6 במאי יצאו הוריה בסביבות השעה 15:00 להלוויה של דודתה והיא נשארה לבד עם בנה. 

 

"כחצי שעה אחר כך שמעתי יריות חזקות בחוץ. הבן שלי התחיל לבכות, לקחתי אותו לחדר וסגרתי את הדלת", היא מספרת. כעבור זמן קצר, נשמעו דפיקות על דלת הבית. אום עבדאללה פתחה משום שחשבה כי אלו הוריה ששבו הביתה. "נכנסו חמישה חמושים ושאלו 'איפה הנשק אצלכם?'", היא הוסיפה תוך שהיא מחזיקה קוראן כעדות לכך שהיא דוברת אמת.

 

"אמרתי שאין. הם הסתובבו בבית והתחילו לשבור דברים. הרסו את הבית. הבן שלי התקרב וחששתי הם ישחטו אותו. הם אמרו לי: 'מי זה?', אמרתי: 'שמו עבדאללה' (העבד של אללה - ר.נ.). הם אמרו: "לא עבדאללה אלא עבד של אסד, העבד של בשאר, העבד של מאהר (אחיו של הנשיא - ר.נ.). אתם כולכם עבדים! את השפחה של בשאר ושל מאהר!". אום עבדאללה הוסיפה כי באותו רגע קרעו החמושים את הבגדים ואת הרעלה שעל פניה והתנפלו עליה. "הם אנסו אותי! בשם אלוהים", היא מררה בבכי.

 

הסרטון זכה לעשרות אלפי צפיות עורר גם שיח עירני בעמודי התגובות. "בשאר, יומך ויומם של אנשייך קרב. אללה גדול ממך ומכל בית אסד, בוגד בן בוגד. העם רוצה להפיל את השלטון. אללה יקלל את העלאווים הכופרים. אללה יקלל אותך בשאר", כתב אחד המגיבים.

 

אדם אחר התייחס לתגובה זו וכתב: "אחי, אל תקלל את העלאווים. כמו שאצלנו יש כלבים, גם אצלם יש בוגדים כלבים. אללה יקלל את ה'בשארים' - את בשאר ואת אח שלו מאהר, שיהיו בגיהנום אם ירצה אללה. אסד אתה משת"פ מלוכלך".

 

משתמש אחר הביע ספק באמינותה של אום עבדאללה ונתקל בתגובות עוינות במיוחד. אחד המגיבים ציין כי הוא מופתע מבני העם הסורי "אשר מאמינים למודיעין ולכנופיות ולא לבני החורין של סוריה. הוא הוסיף כי סוריה חייבית להיגאל במהירות מכנופיותיו של בשאר והחזירים שלו".

 

משתמש רביעי כתב: "גם אם בשאר לא ידע על כך, הוא צריך לשלוח חוקרים לבדוק את הפרשה. אין לבשאר זכות לאנוס את עמו לא משנה מה יהיה. בסוריה יש מודיעין שיכול להגיע לאנסים האמיתיים, אבל המודיעין הוא בסופו של דבר זה שאנס אותה ולכן אללה יקלל אותו".

 

רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים