שתף קטע נבחר

הוארך מעצר המחבלים מאיתמר: 'תכננו עוד פיגוע'

בעוד שבוע וחצי יוגש כתב אישום נגד חכים ואמג'ד עוואד, החשודים ברצח המשפחה באיתמר. לעונש מוות אין כנראה סיכוי, והתביעה צפויה לבקש יותר מ-5 מאסרי עולם לכל אחד מהם. התובע: אחרי הרצח, הם דיברו על ביצוע עוד פיגוע

בית המשפט הצבאי בשומרון האריך היום (ה') ב-11 ימים את מעצרם של חכים ואמג'ד עוואד, החשודים ברצח בני משפחת פוגל בהתנחלות איתמר לפני כחודשיים. במהלך הדיון הודיעה הפרקליטות הצבאית כי בכוונתה להגיש נגד השניים בדיון הבא כתב אישום חמור, המייחס להם חמישה מקרי מוות בכוונה וכמה סעיפי אישום נוספים הקשורים לרצח.

 

במהלך הדיון היום הזכיר התובע כי לאחר הפיגוע באיתמר תכננו השניים לבצע פיגוע נוסף. עם זאת, הוא לא מסר פרטים נוספים בנושא. מדברי התובע ניתן להבין כי מדובר באמירות כלליות של השניים על ביצוע פיגוע נוסף, שכן הם לא קבעו היכן יבצעו את המעשה ובחקירתם עלתה האפשרות שהיו מבצעים אותו - אם וכאשר - באיתמר או באלון מורה. כך או כך, לא ברור אם הנושא יתבטא בסעיף נוסף במסגרת כתב האישום שיוגש בעוד 11 ימים.


חמשת בני המשפחה ותמונת ביתם לאחר הרצח

 

בפיגוע באיתמר ב-11 במרס רצחו חכים ואמג'ד עוואד, בני 18 ו-19, את בני הזוג אודי ורותי פוגל, ושלושה מילדיהם: יואב

(בן 11), אלעד (בן 4) והתינוקת הדס (בת ארבעה חודשים). שני הנאשמים, ששחזרו את הרצח בבית משפחת פוגל, מכחישים כעת כל קשר לאירוע. במהלך הדיון היום הם נמנעו מלדבר, אולם נראו נינוחים ורגועים.

 

הפרקליטות הצבאית טרם קיבלה החלטה על העונש שתדרוש להטיל על השניים. לאחרונה התנהלו דיונים על האפשרות לדרוש לגזור על השניים עונש מוות, אולם נראה שהסיכויים שבקשה כזו תיעתר קלושים, ולכן התביעה צפויה לבקש כנראה לגזור עליהם מאסר עולם על כל אחד ממקרי הרצח וכמה שנות מאסר נוספות על עבירות אחרות שביצעו במסגרת הפיגוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חכים עוואד. תכננו עוד פיגוע?
צילום: תקשורת שב"כ
אמג'ד עוואד. לא חסו גם על התינוקת
צילום: תקשורת שב"כ
מומלצים