שתף קטע נבחר

האקרים פרצו ללוקהיד מרטין, יצרנית מטוסי העתיד

אתמול דווח כי האקרים ניסו לפרוץ למחשבי הספקית מספר 1 של הפנטגון, הלילה אישר זאת הממשל והציע סיוע. אחר כך הודיעה החברה: "לא דלף מידע". לוקהיד מרטין מייצרת בין היתר את מטוס הקרב העתידי של ארה"ב וישראל, ה-F-35

מה קרה ב"לוקהיד מרטין", והאם מידע על מערכות הנשק המתקדמות בעולם נמצא במקום שהוא לא אמור להיות בו? משרדי ההגנה והביטחון הלאומי של ארצות הברית יצאו לפנות בוקר (יום א') בהודעה משותפת ואישרו כי יצרנית המטוסים והנשק מספר אחת של מערכת הביטחון האמריקנית הותקפה בידי האקרים.

 

כעבור כשעתיים יצאה החברה בהודעה משלה והכחישה דיווחים מסוימים, לפיהם הצליחו הפורצים לחדור את מערכות האבטחה המתוחכמות שמגנות על המידע הרגיש השמור במחשביה.

 

בהודעת הממשל בוושינגטון נאמר כי המשרדים האמורים הציעו לספקית הנשק לנתח את המידע מההתקפה הקיברנטית "ולצרף את המלצותינו כדי למזער נזק נוסף". מאוחר יותר נמסר מהפנטגון: "בתקרית נגרם נזק מינימלי שלא ישפיע על התנהלותנו".

 

אולם, בהודעה שהוציאה "לוקהיד" לא היה הרבה מקום לספק. דוברת מטעם חברת הענק מסרה בכתב כי נתגלתה לפני שמונה ימים "התקפה משמעותית ועיקשת" על רשת מערכות המידע שלה.


ה-F-35 לא חמק מההאקרים (צילום: AFP)

 

"בזכות הפעולות המהירות והממוקדות שנקטנו כדי להגן על הרשת ועל המידע, המערכות נותרו מאובטחות. לא נחשף מידע על אף לקוח, על אף תכנית או על אף עובד", נכתב בהודעה.

 

קשה להפריז בכמות המידע הרגיש שמחזיק תאגיד בסדר גודל של "לוקהיד מרטין". מדובר במידע על פרויקטים שכעת נמצאים בפיתוח, כמו גם טכנולוגיות שנמצאות בשימוש בידי החיילים האמריקנים בעיראק ובאפגניסטן. בנוסף, החברה פיתחה ומפתחת את הדור החדש של מטוסי הקרב האמריקניים החמקניים – F-22 ו-F-35. לפני כשנתיים דווח על פריצה אחרת למחשבי החברה, מהם נגנב מידע על F-35.

 

מקור בעל ידע ישיר על הנעשה סיפר אתמול לסוכנות הידיעות רויטרס,

 כי כמה אלמונים הצליחו לחדור לרשתות רגישות של "לוקהיד מרטין" ושל עוד כמה יצרניות נשק אמריקניות. לדבריו, הם חדרו למערכות האבטחה באמצעות שכפול של מפתחות אלקטרוניים המאפשרים גישה ישירה למערכות המחשוב.

 

לרבים בעולם יש אינטרס לפצח את סודות הנשק האמריקני - בין היתר לאיראן, שמחשביה נפרצו עם וירוס שעיכב את התקדומת תוכנית הגרעין ויוחס לארה"ב וישראל. אולם נראה שלפי שעה אין לפנטגון מושג מי עומד מאחורי המתקפה הממוחשבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוקהיד מרטין. "התקפה משמעותית"
F-35. בעבר דווח כי נגנב מידע
צילום: לוקהיד מרטין
מומלצים