שתף קטע נבחר

מודיעין עילית נלחמת באינטרנט האלחוקי

סוג חדש של שוכני גגות תוקף את מודיעין עילית: בחורי ישיבות צעירים שמנסים לקלוט אינטרנט אלחוטי מרשתות פתוחות ובכך לעקוף את איסור השימוש ברשת שלא למטרות עבודה. הרבנים מפצירים בתושבים: הגבילו את החיבור בסיסמה

<< חוכמולוגים? נסו את החידון הבלתי אפשרי

 

הסיטואציה בוודאי מוכרת לרבים מכם: אתם מסתובבים עם הנייד ברחוב, מחפשים רשת פתוחה ומתחברים לאינטרנט אלחוקי - ביטוי שכבר מרמז על החוקיות המפוקפקת של השימוש בו. מומחים לפרטיות בדרך כלל ממליצים להגן על נתב הרשת בסיסמה, וכעת מצטרף אליהם כוח חדש ומפתיע - רבני העיר החרדית מודיעין עילית (הידועה גם כ"קריית ספר").

 

בכרוז שפורסם לאחרונה ושנחשף באתר מודיעין עילית, קוראים רבני העיר לתושבים שברשותם אינטרנט אלחוטי להגן על הנתב שלהם בסיסמה. הסיבה: צעירים חרדים בעלי מחשב נייד, שלא מתקינים אינטרנט בבית בגלל האיסור המוטל בדרך כלל על אינטרנט שאינו למטרות עבודה (או סתם כי הבית הוא של אבא ואמא ולא שלהם), מתחברים לאינטרנט של השכן ויכולים לגלוש לכל מקום שלבם חפץ.

 

האתר בחדרי חרדים יודע לספר שתושבים רבים התלוננו על בחורי ישיבה היושבים על הגגות ומנסים לקלוט אינטרנט אלחוטי למחשביהם הניידים, ובעקבות כך נוסחה פנייה הקוראת לתושבי העיר לחסום את הנתבים האלחוטיים שלהם.

 

וכך כותבים הרבנים (שגיאות הכתיב הקלות במקור):

"הנה ידועה המכשלה הגדולה שיש מתושבי העיר המחזיקים אינטרנט ואפילו כשר לצורך עבודתם ע"פ היתר הרבנים, אך דא עקא והמודם היינו אלחוטי (ראוטר) באופן שהשידור מתפזר לכל הסביבה, כך שיש כאלו שנופלים ברשת הנפרסת בלי ידיעתם של מחזיקי המודם האלחוטי, וכך הם מכשילים את האחרים שלא בכוונה.

 

על כן חובה על כל מי שמחזיק מודם אלחוטי לעשות חסימה למודם זה ע"י קוד אישי, דבר זה ניתן לעשות בקלות ללא כל עלות, המעוניינים לדעת כיצד לחסום את הגישה יוכלו לפנות לספק האינטרנט או לטכנאי במס' טלפון.... ובזה נוכל להינצל מלהיות מהגורמים לחטא הרבים בשוגג".

  

אינטרנט כשר, אינטרנט טרף

אין זו ההתעסקות הראשונה של רבני העיר באינטרנט כשר וטרף. בעוד פוסקים אחרים שוללים מכל וכל את האינטרנט לגמרי, הללו מנסים להלך בין הטיפות ולהכשיר אינטרנט למטרות עבודה תוך ניסיון למנוע את הסחף לכיוונים אחרים. כך לדוגמה, רק לאחרונה ניתן בעיר הכשר לעמדת אינטרנט כשר בעיר, שייתן מענה לצרכי עבודה ובד בבד יהפוך את הצורך של התקנת קו אינטרנט בבית למיותר.

 


 

כך או כך, הכרוז הזה הוא אך צעד נוסף במלחמה הסיזיפית של החברה החרדית הסגורה בניסיון לעצור את הסחף המודרני המתחולל סביבה. בינתיים - הגנו על הנתב שלכם בסיסמה. אתם הרי לא רוצים להחטיא את הרבים בגלישה שחוקיותה מפוקפקת, נכון?

 

גאדג'טים ארגונומיים: כואב לי וכזה אני רוצה >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנסים למנוע את הסחף לעולם האינטרנט הפרוץ
צילום: ניצן סדן
מומלצים