שתף קטע נבחר

שרון ייפגש עם אנשים המזוהים עם "גוש אמונים"

הצדדים מנסים לשמור על סודיות, כדי שלא לפגוע בדימוי המתון שמנסה שרון להציג

כמה ממי שהיו ראשי "גוש אמונים" ייפגשו השבוע עם אריאל שרון, מועמד הליכוד לראשות הממשלה, מתוך כוונה לקבל הסברים על תוכניותיו המדיניות. הפגישה, שאמורה להתקיים בבית של מקורב לשרון, נשמרת בסודיות, משום שהיא עלולה לפגוע בדימוי המתון שמנסה שרון להציג במערכת הבחירות, שבא לידי ביטוי בין השאר בסיסמתו "רק שרון יביא שלום". אנשי הקבוצה מתכוונים להגיש לשרון רשימת תביעות, והם ידרשו גם הבהרות על תוכניותיו לגבי ההתנחלויות ביש"ע. כסנקציה למקרה ששרון לא ייענה לתביעות, נשקלת בקבוצה האפשרות להתגייס רק בצורה חלקית למען הקמפיין, ובמקרה קיצוני אף לפגוע בהרכבת קואליציה עתידית של שרון עם מפלגות הימין.
בפגישה ישתתפו דניאלה וייס, ראש מועצת קדומים, שגם יצרה את הקשר עם שרון ויזמה את הפגישה, נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בחברון, בני קצובר , תושב אלון מורה, יעקב כ"ץ, מראשי ערוץ 7, ויעקב לוינגר תושב חברון.
וייס אמרה כי הוחלט שלא לדווח על הפגישה לתקשורת. "אנחנו מנהלים שיחות עם שרון בעזרת חברים. אני יכולה לומר רק שאנחנו חוששים ממסלול אוסלו, וכמובן מתכוונים לתבוע לא רק שמירה על כל ההתיישבות ביש"ע, אלא אף הרחבתה"" אמרה וייס.
בני קצובר אמר ל-ynet כי "הנטיה המובהקת שלנו היא לתמוך בו, אם כי עולים ספקות מסויימים בנושאים אותם נרצה ללבן איתו. אני לא מעלה על דעתי ששרון יתרום לעקירת ישובים ביש"ע. אני מניח שאם לא נקבל תשובות מספקות, זה ישפיע על מידת ההתגייסות שלנו לעזרתו".
נועם ארנון אמר כי הקו האדום של הקבוצה הוא עקירת ישובים. עם צעד כזה, לדבריו, הוא וחבריו לא יוכלו להשלים. "אני משוכנע ששרון לא ירצה ליצור חיץ בינינו לבינו. אנחנו רואים בו שותף לדרך. אני משוכנע שהוא יודע שההתנחלויות הן ראש החץ של הציונות האקטיביסטית". עוד אמר ארנון כי אם שרון לא יספק תשובות, ספק אם יצליח להקים קואליציה עם הגוש הימני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שרון. פגישה סודית
צילום: ערוץ 2
מומלצים