שתף קטע נבחר

נתניה: רב חשוד באונס נערה בת 13

המשטרה חושדת כי הרב דוד חפוטה הטריד מינית ילדות נוספות, ומחפשת אחר עוד קורבנות. בחקירתו הכחיש את המיוחס לו אך הודה בביצוע מעשים מגונים

רב אנס, הטריד וניצל את מעמדו - כך חושדת המשטרה, שעצרה באחרונה רב ידוע מנתניה, בחשד שאנס בת 13 במשרדו והטריד מינית נערות וילדות נוספות. הרב דוד חפוטה, בן 65, הכחיש בחקירתו את המיוחס לו, אך סיפר: ביצעתי מעשים מגונים בילדה.

 

החקירה נגד חפוטה, המשמש כרב בשכונת אזורים בעיר, נפתחה בעקבות תלונות שהגישו הורי מספר ילדות שדיווחו כי הוטרדו מינית על ידו. הילדות סיפרו לחוקרת ילדים כי ביקשו לשאול את הרב שאלות בענייני דת, אך בעת שביקרו במשרדו נהג לנעול את הדלת ולהטריד אותן מינית. לעתים ביצע את המעשים כשבחדרו ילדה אחת, ולעתים הטריד מספר ילדות בעת ובעונה אחת.

 

בעדויותיהן ציינו עוד הילדות כי נערה נוספת, בת 13, נפלה גם היא קורבן למעשים דומים. כשאיתרו החוקרים את הנערה, גילו כי אף היא הותקפה מינית, ויותר מכך: בעדותה סיפרה כי במהלך שהותה במשרד הרב, הוא קיים עמה יחסי מין מלאים. היא הופנתה לבדיקה רפואית, במהלכה אושר כי בתולי הנערה נגזלו ממנה לאחרונה.

 

רק לאחר שנאספו ראיות מספקות, הוחלט במשטרה לעצור את הרב לחקירה. הוא הכחיש בחקירתו את החשד באונס או בהטרדה מינית, אך הודה כי ביצע מעשים מגונים בילדה שפנתה אליו במסגרת תפקידו. כשנשאל בחקירה אם יש לו מה להוסיף, אמר כי הגיע למסקנה שצריך להיזהר כאשר עוזרים לזולת.

 

חפוטה הובא היום (ג') לבית משפט השלום בנתניה, שדחה את בקשת ההגנה להטיל צו איסור פרסום על הפרשה. בית המשפט גם האריך את מעצרו של הרב בשישה ימים. במשטרה ציינו כי הם רואים בחומרה את המעשים המיוחסים לו, ומחפשים כעת אחר ילדות נוספות שאולי נפלו קורבן למעשיו.

 

"הרב מאוד מוכר ומאוד מפורסם", ציינו היום בנתניה תושבים מופתעים, "הוא נחשב לחזן בחסד עליון ומבוקש בבתי כנסת. המעצר שלו זה הפתעה, אבל אם אכן הוא ביצע את המעשים המיוחסים לו, אז אסור שיהיה בחוץ ויותר חשוב מכך, אסור שיהיה רב בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אם זה נכון, אסור שיהיה רב בישראל"
צילום: index open
מומלצים