שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יו"ר הוועדה לקיצור החופש: נקצר עוד בעתיד

  שמואל סלבין אמר כי מבחינתו חמשת הימים שקוצרו מהחופש הגדול הם רק ההתחלה. "המטרה שלנו היתה לראות כיצד ניתן לקצר את חופשת הקיץ הארוכה, דבר המקשה מאוד על החזרה של התלמידים למסלול הלימודים הרגיל", הוא הסביר

  במשרד החינוך החליטו לקצר את החופש הגדול ולהתחיל את שנת הלימודים הקרובה ב-26 באוגוסט. עכשיו מסתבר כי ייתכן שבעוד כמה שנים החופש בקיץ בכלל לא יהיה כל כך גדול.

   

  שמואל סלבין, יו"ר הוועדה הציבורית שהוקמה מטעם משרד החינוך לבחינת קיצור החופש הגדול, אמר הערב (יום ג') ל-

  ynet: "מבחינתי חמשת הימים הללו הם רק התחלה. אני בהחלט אמליץ למשרד החינוך, שבעוד שנתיים או שלוש יקבלו החלטות חדשות על צמצום נוסף בחופשת הקיץ. הקיצור שיהיה משמעותי יותר ויענה על הצרכים האמיתיים של הילדים".

   

  משרד החינוך הודיע בצהריים כי שנת הלימודים הבאה תחל ב-26 באוגוסט 2011, ולא ב-1 בספטמבר כפי שהיה נהוג עד כה. הימים ש"ייחתכו" מהחופש הגדול יוחזרו לתלמידים כימי חופשה במועדים אחרים במהלך שנת הלימודים. בין יום הכיפורים לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, וחופשות חנוכה ופסח יוקדמו ביום.

   

  על פעולת הוועדה, שתסיים ביום חמישי את עבודתה, אמר סלבין כי נותרה לה ישיבה אחת מסכמת. "למרות שמרבית הדברים היו מוסכמים מראש והעברנו על כך טיוטות, ניהלנו משא ומתן ארוך עם ארגוני המורים ומשרד האוצר, שקיבלו את דעתנו. המטרה שלנו הייתה לראות כיצד ניתן לקצר את חופשת הקיץ הארוכה, דבר המקשה מאוד על החזרה של התלמידים למסלול הלימודים הרגיל. הדבר גם יוצר בשבועות האחרונים תחושת חוסר מעש בקרב התלמידים, שמסתובבים משועממים בבתיהם".

   

  סלבין סיכם: "במקום ללכת על רפורמה גדולה, שסביר להניח היתה נתקלת בהתנגדויות רבות, החלטנו להתחיל ברפורמה שמקובלת על כל

   הצדדים. זו למעשה הפעם הראשונה שמשנים סדרי עולם ומזיזים את תאריך תחילת שנת הלימודים".

   

  לפי חוזר מנכ"ל שהופץ היום, קיצור החופש הגדול יחול בגני חובה וטרום חובה, בבתי הספר היסודיים, בבתי הספר העל-יסודיים, בכיתות י"ג-י"ד ובמוסדות להכשרת עובדי הוראה החל משנת הלימודים הקרובה. במגזר הלא יהודי (ערבי, דרוזי ובדואי), שנת הלימודים תיפתח כרגיל בתחילת ספטמבר, בשל החגים בסוף אוגוסט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים