שתף קטע נבחר

SMS מטריד לעוזרים בכנסת: "הניחו תפילין"

בכל בוקר ב-7:02 מצפצפים מכשירי הטלפון הנייד של העוזרים הפרלמנטרים. למרות תלונה במשטרה, ההטרדה נמשכת

מי מטריד את העוזרים הפרלמנטרים בכנסת? לאחרונה מקבלים חלק מהעוזרים וגם העוזרות הודעות טקסט לא שגרתיות לטלפונים הניידים שלהם, בשעת בוקר מוקדמת. בהודעות הם נקראים בין היתר להניח תפילין.

 

כמעט מדי בוקר, בשעה 7:02, מקבלים העוזרים את ההודעות, בניסוחים שונים. חלק מהעוזרים התקשרו לשולח, שלא הסתיר את מספר הטלפון שלו, אך הם זכו לניתוק. בין ההודעות שנשלחו: "ב"ה אין דבר אבוד. תמיד אתה יכול לנצח בגדול. תניח תפילין, תראה גאולה".

 

בבוקר אחר נכתב בהודעות: "בעזרת ה', לתת משלך, לתת מעצמך. לתת זה הכי לקבל, תניח תפילין תראה גאולה". הודעה אחרת נפתחה באופן דומה: "ב"ה מדהים. אתה ואני מצווה יכולים להביא לכאן גאולה. תניח תפילין".

 

העוזרים מספרים כי משהתחילו לקבל את ההודעות המטרידות, הם כתבו לשולח כי יתבעו אותו. הם גם הגישו תלונה במשטרה, אך ללא הועיל.

 

כעת, מתארגנים חברים בוועד העוזרים להגיש תלונה לקצין הכנסת. "בחודש האחרון, אני פותח מדי בוקר את היום עם ההודעה הזאת", סיפר

 אחד העוזרים. "זה מגיע בתדירות גבוהה. כל בוקר כשאני בדרך למשכן. בהתחלה חשבתי שמדובר בטעות, אבל כשראיתי שהדבר מתמשך ועוזרים נוספים החלו לדבר איתי על זה, הבנתי שכולם נתקלים בזה ואף מוטרדים מזה".

 

עוזרת אחרת מספרת כי קו הטלפון שלה אינו קו של הכנסת, אולם היא קיבלה את ההודעות למספרה הפרטי. "אנחנו מקבלים למכשירים הרבה מאוד ג'אנק ולכן תחילה לא התייחסנו, אבל אז שמתי לב להודעה מאוד הזויה ולא הבנתי מה פישרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הודעה בכל בוקר ב-7:02. אילוסטרציה
צילום: Index Open
מומלצים