שתף קטע נבחר

עמוס גלעד בקהיר: "ידון גם בעסקת שליט"

ראש האגף המדיני-ביטחוני הגיע לביקור קצר במצרים במסגרתו יערוך סבב שיחות עם בכירים בשלטון. הצדדים צפויים לדון בין השאר בפתיחת מעבר רפיח ובעסקת שליט. בישראל מקווים שמצרים תחזק את מעורבותה בקידום העסקה

ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, עמוס גלעד, הגיע היום (ה') לקהיר לביקור קצר של כמה שעות. ההערכה היא כי בין השאר יעסוק גלעד גם בנושא שחרור אסירי חמאס בתמורה להשבתו של החייל החטוף, גלעד שליט. גורמים במערכת הביטחון אישרו כי ראש האגף מבקר כעת בקהיר, וכי הוא צפוי להיפגש עם גורמי שלטון בכירים.

 

 

על פי המקורות המצרים, בנוסף לעסקת שליט צפוי גלעד לדון עם עמיתיו גם בהתפתחויות האחרונות בתהליך השלום, וכן בקשרי מצרים וישראל, במיוחד לאור החלטת המצרים לפתוח באופן רציף את מעבר רפיח.

 

בישראל לא התייחסו לפרטי השיחות אולם אמרו כי "כל מה שרלוונטי למצרים יעלה בשיחות". ההערכה היא כי בין היתר תשים ישראל דגש על נושא מעבר רפיח, בעיקר העמדה הישראלית לפיה אין לאפשר מעבר סחורות ברפיח.

 

למרות שלא התייחסו באופן ישיר לשיחות שיערוך גלעד בנוגע לעסקה עם חמאס, בישראל הביעו לאחרונה תקווה שהמעורבות המצרים בנושא גלעד שליט תגבר בעקבות השינויים הפוליטיים במדינה וברשות הפלסטינית. ההערכה היא כי למצרים יש השפעה חזקה ומשמעותית יותר בנושא הזה, כעת כשנחתם הסכם הפיוס בין פתח לחמאס.

 

זה לא הביקור הראשון של ראש האגף המדיני-ביטחוני במצרים מאז ההפיכה. גלעד נשלח לקהיר בגלל הקשרים הטובים שפיתח עם גורמים במצרים. נכון לעכשיו, לא מתוכנן ביקור של אישיות בכירה יותר במצרים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוס גלעד
צילום: אוהד צויגנברג
תמונתו של גלעד שליט בטקס שנערך השבוע בירושלים
צילום: אוהד צויגנבג
מומלצים