שתף קטע נבחר

פיתוי בעיריית חדרה: בכיר לשעבר הסגיר עצמו

סמי לוי, ששימש ממלא מקום ראש העיר, התייצב במשטרה בעקבות החשד כי שלח נערת פיתוי למנכ"ל עיריית חדרה, איקי צור. "חשבתי שיש גבול לרוע", אמר צור למקורביו

התפתחות בפרשת נערת הפיתוי. סמי לוי, לשעבר ממלא מקום ראש העיר חדרה, הסגיר עצמו למשטרה אחר הצהריים (יום ה'), לאחר שנחשד כי שלח נערת פיתוי למנכ"ל העירייה, איקי צור. אתמול נעצר גם שאול לוי, קצין משטרה בדימוס וחברו הטוב של הבכיר, בחשד ששכר את שירותיה של האשה כדי שתפתה את צור ותגרום לו להצטלם עמה בעירום, לצורך סחיטה.

 

ביחידה הכלכלית של המשטרה בלוד, המנהלת את החקירה, חושדים כי השניים ביקשו לנקום בצור על שגרם לפיטוריהם. נגד סמי לוי נפתחה לפני מספר חודשים חקירה בחשד לעבירות שוחד, ובנוסף הוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה בגין עבירות מין קשות שביצע במסגרת תפקידו.


סמי לוי בדרך לתחנת המשטרה. "עוד עלילה" (צילום: הדר כהן)

 

עוד לפני שנחשפה הפרשה, סיים לוי את תפקידו במסגרת מאבקים פוליטיים בעירייה. מקורביו של צור, שמשמש מנכ"ל עיריית חדרה זה כשנה וחצי, ציינו כי "איציק לא היה מעורב בכל המאבקים שהביאו לפיזור מועצת העיר ולפיטוריו של סמי לוי, אך בכל זאת הופנתה אליו אצבע מאשימה". במקביל, לפני כחצי שנה הביא צור לפיטוריו של שאול לוי מתפקידו כראש אגף הביטחון בעיריית חדרה. "צור עשה את עבודתו נאמנה", הוסיפו המקורבים, "הפיטורים היו על רקע התנהלותו ועבודתו הלא תקינה".

 

צוות החקירה, בראשות ניצב-משנה אלון גרוסמן, הגיע אתמול לעצור את סמי לוי בביתו, אך הוא נעלם והמשטרה פתחה במצוד אחריו. היום החליט לוי להסגיר את עצמו, והגיע למשרדי היחידה הכלכלית יחד עם עורך דינו תומר אשש. "מרשי הבין שהמשטרה מחפשת אותו והחליט לבוא למסור את גרסתו", אמר עורך הדין.

 

הוא התייחס לחשדות שהופנו כלפי לוי בעבר, וטען כי שוב מדובר בעלילה. "כמו שאז טענו החוקרים שיש להם סיפור גדול והתברר שהתיק לא ממש מחזיק, כך גם הפעם". לדבריו, "למרשי אין בעיה להפריך את החשדות נגדו, הוא לא זה שהזמין את נערת הפיתוי". לפי גרסתו של לוי, נערת הפיתוי היא זו שיצרה עמו קשר. גם קצין המשטרה לשעבר טוען לחפותו.

 

"מלחמה של בני חושך נגד בני אור"

"חשבתי שיש גבול לרוע, אבל ככה לפגוע במשפחה, בילדים ובנכדים?", אמר היום מנכ"ל העירייה צור למקורביו, בעקבות מעצר החשודים. לדבריהם, השניים ניסו להפיל את צור ולשם כך, "הציגו בפניו בחורה יפה, מרשימה, אחת שמושכת תשומת לב ולא משאירה אף אחד אדיש".

 

האשה התחזתה לעיתונאית באחד המקומונים בעיר ולדברי המקורבים, התקשרה בעקבות ההיכרות אל צור פעמים רבות ופלירטטה עמו. "הוא חשד שמשהו לא בסדר ושמנסים לעשות לו תרגיל", ציינו. "בהמשך היא קבעה איתו כביכול פגישת עבודה, ובאותה פגישה החלה לפתות אותו ורצתה שהוא יקיים איתה יחסי מין. כשהוא ראה לאן היא מובילה ולאור החשדות שלו שמנסים להפיל אותו, הוא הפסיק מיד את הפגישה והזעיק את המשטרה, שעצרה את האשה". היא נלקחה לחקירה ביחידה הכלכלית, שם נשברה והפנתה אצבע מאשימה כלפי סמי לוי, חברו שאול לוי וחשוד נוסף, שגם נעצר אתמול.

 

"מה שעשו לו זו מלחמה של בני חושך נגד בני אור", אמרו מקורביו של צור, "למזלו הוא ידע שמשמיצים אותו ורוצים לפגוע בו. משפחתו של צור היא משפחה נורמטיבית, שמרנית, הוא ואשתו מכירים מגיל 15 ונשואים כבר 40 שנה, והאמון בניהם הוא אמון מלא. כך שאלו שרצו לפגוע בו ובמשפחתו לא הצליחו, למרות הסיטואציה הלא פשוטה שאליה הכניסו אותו", הוסיפו. "בכל זאת מדובר באירוע לא סימפטי לו ולאשתו, אך הוא אמר שהוא גאה באשתו על כך שהבינה את מה שקרה".

 

בעקבות מעצרו של שאול לוי, ציינו בסביבתו של המנכ"ל כי "כואב לו שדווקא קצין משטרה לשעבר, אדם שלבש מדים, חשוד בביצוע המעשה. מבחינתו אותו אדם שבר כל נורמה חברתית ותרבותית בעצם המעשה לנסות לפגוע בו ולהוביל להדחתו מתפקידו". מקורביו של צור הבהירו עוד כי "כל ניסיון לפגוע בו ובמשפחתו לא ירפה את ידיו, ולא יפגע באמת שלו וביושר". צור עצמו סירב להתייחס לפרשה, אך הדגיש כי "אני מאמין במשטרה וברשויות החוק שיוציאו את האמת לאור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סמי לוי. הסגיר עצמו
צילום: הדר כהן
שאול לוי. חשוד בשליחת הנערה
צילום: מתי אלמליח
עו"ד תומר אשש
צילום: מתי אלמליח
מומלצים