שתף קטע נבחר

זינוק בעבודה: "54 אלף מתפקדים חדשים"

בתום המפקד במפלגת העבודה, כל מטה טוען כי פקד אלפי חברים חדשים למפלגה. במטה פרץ טוענים ל-23 אלף מתפקדים ובמטה מצנע הסתפקו בכמה אלפים

אחרי נטישת אהוד ברק, זינוק חד במספר המתפקדים לעבודה - כך לפחות אומרים במפלגה: הערב (יום ג') הסתיים המפקד במפלגת העבודה ועל פי הערכות הגיע מספר החברים הכולל במפלגה לכ-80 אלף בסך הכל, בהם לפחות 54 אלף חברים חדשים ו-26 אלף ותיקים.

 

כל המטות טענו כי הם הצליחו לפקוד אלפי בני-אדם, אך במטות האחרים מטילים בכך ספק רב. על פי כל ההערכות, במטות השונים וכן הדיווח הרשמי של מטה עמיר פרץ, שר

 הביטחון לשעבר מוביל משמעותית במפקד והצליח לגייס למחנהו יותר מ-20 אלף מתפקדים. על-פי הדיווחים במטה פרץ המספר הגיע ליותר מ-23 אלף. 

 

במטה של יצחק הרצוג דיווח על יותר מ-16 אלף מתפקדים. במטה שלי יחימוביץ' אמרו כי היא גייסה 17 אלף חברים חדשים לעבודה, אך במטות האחרים הביעו ספק לאמיתות הנתונים. במטה עמרם מצנע על כמה אלפים, וכך גם במטות שלמה בוחבוט ואראל מרגלית. עדיין קיימת חוסר אחידות בין ההערכות ובין הדיווחים לגבי המפקד של יחימוביץ', מצנע ומרגלית. על פי הערכות, גם בנימין בן-אליעזר ויו"ר ההסתדרות עופר עיני פקדו כמה אלפי בני-אדם למפלגה.

 

עמיר פרץ אמר ל-ynet, כי הוא מרוצה מאוד מהמפקד שערך מטהו ברחבי הארץ. "לא חלמתי שזה מה שיהיה", אמר יו"ר העבודה לשעבר. "ספרנו ידנית יותר מ-23 אלף טפסים ומעבר לכך יש לנו עוד כ-7,000 תומכים בקרב המפקד הישן. מבחינתי זהו כבר ניצחון משמעותי, שכן המפקד מוכיח את הלגיטימציה הציבורית שלי. ממחר מתחילים לעבוד על הבחירות ואני שואף לנצחון כבר בסיבוב ראשון".

 

גם במטה הרצוג הביעו שביעות רצון מהמפקד והעריכו באופטימיות כי הסיבוב השני יהיה בין הרצוג לפרץ. עמרם מצנע, שנחשב למועמד מוביל, אמר ל-ynet: "אני לא אטריד עצמי בתחרות על למי יש יותר גדול. מה שקובע זה הבחירות ומה שישפיע אלה הסקרים שייערכו בעיתונות החופשית ויוכיחו מי מסוגל להביא יותר מנדטים לעבודה. יש שלושה חודשי עבודה, שבמסגרתם אשיב את העבודה למרכז הבמה".

 

יחימוביץ' הביעה גם היא שביעות רצון ואמרה כי מתפקדים רבים הצטרפו לשורות מחנהה באמצעות מפקד אינטרנט. "3,000 נוספו משלשום. מאמש התפקדו 2,000. סה"כ כ-17 אלף. עד חצות עוד אפשר להתפקד באינטרנט. אצלנו באתר יש פעילות עצומה וחסרת תקדים. מעריכים שהשעות האלה יהיו פוריות. הופעה שלי 'במצב האומה' אתמול וקריאה להתפקד אצלי באתר הניבה עשרה מתפקדים בדקה עד שהאתר קרס. אנחנו מאושרים, מופתעים וגאים במפקד שלנו, הוא נקי, אידיאולוגי, דמוקרטי וחופשי".

 

אראל מרגלית אמר: "אני מברך על סיום המפקד וגאה בהצטרפותם של עשרות אלפי חברים חדשים למפלגת העבודה. אני גאה לומר היום כי פקדנו 9,000 חברים, רובם ממגזרים שנטשו בשנים האחרונות את המפלגה. חברים אלו יביאו למהפכה במפלגה. המפקד המרשים שביצעו המועמדים מסמל את חזרתה של המפלגה למרכז הבמה בדרך לחזרה עתידית לשלטון".

 

שלמה בוחבוט אמר: "מפלגת העבודה התחילה בעידן חדש. צריך לנצל את המומנטום של הבחירות ליו"ר, כדי לקרב סקטורים שנטשו אותה. מבחינתי, כמו שבניתי עיר ואני מוביל את השלטון המקומי, אפעל לבנות את העבודה ולהחזיר אותה להגה השלטון. אני וחבריי נהיה גורם מרכזי במפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ. "23 אלף מתפקדים"
צילום: דנה קופל
הרצוג. "16 אלף מתפקדים"
צילום: דנה קופל
מצנע. "לא מוטרד למי יש יותר גדול"
צילום: שאול גולן
ברק. כבר לא בעבודה
צילום: ירון ברנר
מומלצים