שתף קטע נבחר

המצית הסדרתי מבני ברק: בן 14 שנראה כמו בן 8

נער צנום במיוחד נתפס והודה בחקירתו שהוא אחראי לגל ההצתות המסתורי בעיר. עורכת דינו: סבל מבעיות מגיל צעיר

גל ההצתות המסתורי הפך בחודשיים האחרונים לשיחת היום ברחוב החרדי בבני ברק. כעת מתברר שמי שאחראי לו הוא לא אחר מאשר נער בן 14, תושב העיר, שנעצר אמש. היום (א') הוארך מעצרו בבית המשפט לנוער בתל-אביב.

 

המצית חזר שוב ושוב על אותו דפוס פעולה: הבערת עצים ומשטחי דיקטים בחצרות בתים, חדרי מדרגות ומחסנים משותפים. בחלק מהמקרים זה קרה בסמוך למיכלי גז של בתי מגורים, שבמזל לא התפוצצו. המצית הסדרתי הטיל את אימתו בשעות שבדרך כלל לא היו אנשים בבתיהם, בשעות הבוקר והצהריים, כך שבמשטרה מעריכים כי לא התכוון לפגוע באנשים, אלא במבנים עצמם.


אחת ההצתות. דפוס קבוע (צילום: מאיר זרגריאן, הצלה גוש דן)

 

המרתפים והבתים שניזוקו מהשריפות היו ברחובות בירנבוים, קליש, חזון איש, שדרום רמב"ן, הרב מימון, הרב קוטלר ורחוב סוקולוב. אמש ניסה לפי החשד הנער להכות שוב, אך הפעם חרג ממנהגו והצית תריסים של מסעדה ברחוב הראשי בעיר – רבי עקיבא. תושבים שהבחינו במעשים הזעיקו למקום שוטרים שעצרו את הנער, שלפי עדי ראייה "נראה כמו בן 8", בקרבת מקום.

 

בעיריית בני הצטברו פניות רבות של תושבים שחששו מהמצית הסדרתי,

 וראש העיר הרב יעקב אשר פנה לפני כשבועיים באופן חריג למפקד מרחב דן, ניצב-משנה אלברט אוחיון, ולמפקד התחנה בעיר, טפסר שמשון בן-נר, בבקשה לפעול באופן מרוכז נגד התופעה, באמצעות הפעלת בלשים, תיעוד ממצלמות אבטחה, סיורים, שיטור עירוני משולב ועוד.

 

הנער הודה בחקירתו במעשים. עורכת דינו מטעם הסניגוריה הציבורית, עידית קן ציפור אמרה: "על פניו, נראה שמדובר בנער מאוד צעיר שסובל מבעיות נפשיות מגיל צעיר מאוד. הוא נראה קטן בהרבה מכפי גילו. מצבו הנפשי נבדק בשלב זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתפס כשניסה להצית תריסים. אחת ההצתות
צילום: מאיר זרגריאן, הצלה גוש דן
מומלצים