שתף קטע נבחר

בבוקר: דיון ב"האצת בנייה" במזרח ירושלים

בעוד ראש הממשלה מנסה להיאבק בקמפיין הפלסטיני להכרת האו"ם במדינתם, תתכנס בירושלים הוועדה המחוזית ותדון בקידום אלפי יחידות דיור בבירה

על רקע ביקורו המדיני של ראש הממשלה בנימין נתניהו באיטליה ומאמצי הרשות הפלסטינית לקדם הכרה במדינה בעצרת האו"ם, מתכננת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בירושלים להאיץ תוכניות בנייה מעבר לקו הירוק, כך נודע ל-ynet.

 

בבוקר (יום ג') צפויה להתכנס ועדת המשנה לתכניות להאצת הבנייה ל"ישיבת התנעה ראשונית" בנושא, במסגרתה תדון ב-13 תוכניות שונות, הכוללות 11,862 יחידות דיור בירושלים וסביבתה. בין היתר, יקודמו תוכניות בנייה בשכונות פסגת זאב, הר חומה וגילה, כולן מחוץ לקו הירוק.


ביידן ונתניהו בוושינגטון (צילום: אבי אוחיון, לע"מ)

 

על סדר יומה של הוועדה, נמצאות גם 1,600 יחידות הדיור הרגישות בשכונת רמת שלמה, שעוררו אשתקד משבר מדיני במהלך ביקורו בארץ של סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. נתניהו הבטיח אז לביידן כי יישום התכנית צפוי רק כעבור שנתיים.

 

"נתניהו עושה הכול על מנת להתנגש עם ארצות הבירת ולבודד את ישראל לקראת ספטמבר", אמר מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר, בתגובה לדברים: "בשם ההתנחלויות אפשר לשקר לסגן נשיא ארצות הברית ולאפשר קידום תכניות שימנעו הסדר עתידי בירושלים".

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה כי "מדובר בישיבת התנעה להאצת בנייה במחוז ירושלים, מאבו גוש ובית שמש ועד ירושלים, וזאת בהתאם להבטחת הממשלה לקדם בנייה למגורים ברחבי הארץ. מדובר בתכניות שנמצאות בהליכים סטטוטוריים שונים, חלקן אושרו וחלקן טרם אושרו, ויש לבדוק אילו חסמים מונעים את הבנייה למגורים. מכל מקום, התכניות בפסגת זאב וכו' כבר אושרו בוועדה המחוזית, לא מדובר בתכניות חדשות ואין כל חדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פסגת זאב בירושלים
צילום: AFP
אופנהיימר. לשקר לסגן הנשיא
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים