שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מסך LCD LED למתחילים - פנסוניק X30
  מסך ה-32" של פנסוניק מדגם TH-L32X30 מהווה שער כניסה לעולם ה- LED של החברה עם תמונה נעימה לעין, צבעים טבעיים וגם איכות רמקולים מפתיעה. ביקורת

  << סיכום אירוע השקת מסכי פנסוניק 2011 לחברי האתר

   

  הטכנולוגיה של תאורת ה-LED משתלטת בשנה האחרונה על עולם מסכי ה-LCD. מחיריהם של המסכים ירדו מאוד ואם לפני קצת יותר משנה, מסך LED LCD בגודל 32" עלה כ-6,000 שקל, אז היום ניתן למצוא מסכים במחירים שמתחילים בכמחצית מזה.

   

  הנציג של פנסוניק בגזרת דגמי הכניסה לעולם ה-LED הוא דגם TH-L32X30M החדש שהושק בשבוע שעבר. כאמור, זהו דגם כניסה עם תאורת LED, ברזולוציית 1366 על 768 פיקסלים ופנל מסוג IPS-Alpha, המחיר הרשמי עומד על 3,390 שקל.

   

  המסך בעיצוב סולידי עם מסגרת מלבנית שחורה (עם צד תחתון בהיר יותר) ומעוגלת מעט בפינות שלה. הציפוי הקדמי ב-X30 חצי מבריק, ולכן התמונה אינה מבריקה לעין, אלא נוטה יותר לכיוון מט. גם ההשתקפויות נבלעות בה בחלקן ובחדר מואר מאוד, רמת ההשתקפות של חפצים התלויים קיר לבן שניצב מול המסך היתה נמוכה למדי.

   


   

  עוביו של ה-X30 עומד על כ-4 ס"מ, אך בחלקו התחתון של גוף המסך מופיעה בליטה כפולה בעוביה. מבט לתוכה דרך חרכי האוורור מגלה שאת החלל הגדול יחסית תופסים הרמקולים. במהלך הבדיקה התברר כי מבחינת התוצר שנשמע לאוזן הבליטה הזו מצדיקה את עצמה.

   

  תפריטים

  התפריטים במסך אופיניים לפנסוניק, פשוטים להבנה ותפעול. בתפריט כיול התמונה, מלבד מצבי התמונה הרגילים כמו Dynamic ו- Normal, ישנם שני מצבי Cinema כאשר השני מבינם נקרא True Cinema. טרו סינמה מוריד את עוצמת תאורת המסך ומתאים לכן לצפיה בחדר חשוך, מוסיף חמימות לגווני התמונה ובאופן כללי מתאים מאוד לצפיה בסרטים.

   

  כנהוג במסכי כניסה, תפריט הכיול מאפשר לשנות את הפרמטרים הבסיסיים בתמונה, בינהם כאן גם עוצמת התאורת ה-LED, כמו גם הפעלת Vivid Colour או מצב ECO.

   

  מצב מתקדם בתפריט התמונה מוביל לאפשרות שינוי הפרמטר של Over Scan שנדד לכאן מתפריט ה-setup, ששם שהה בעבר. היום ניתן להגדיר שם את החיבור לרשת הביתית.

   


   

  מעבר למצב ECO, המספק חיסכון מסויים בחשמל בחשמל (עם הורדה של בהירות המסך), ישנה גם אפשרות כיבוי אוטומטי של המסך לאחר זמן מסוים של חוסר פעילות.

   

  חיבורי המסך כוללים שלוש כניסות HDMI ושאר חיבורים מקובלים, חיבור רשת קווי, חריץ USB ו-SD עבור כרטיסי זיכרון.

   

  אודיו מפתיע

  הרמקולים, עושים עבודתם נאמנה ואף מפתיעים לטובה ביחס לגודל המסך, עם צלילי דיבור ברורים לאוזן, גוון מוזיקלי במוזיקה ובס מספק. תפריט האודיו, מאפשר להפעיל גם מצב צליל היקפי שמרחיב במקצת את האפקט לתוך החדר, לבצע תיקוני עוצמת קול בין הכניסות השונות ולכוון את מרחק הרמקולים מהקיר.

   

  שידורים רגילים - SD

  מסכי טלוויזיה בגודל 32" זוכים לפריווילגיה בולטת בדמות גודל מסך קטן שמחמיא יותר לשידור הישראלי הדחוס כאשר יושבים ממנו במרחק של כ-2.5 מטר. התמונה נראית חלקה ונעימה יותר לעין מאשר במסך 42" למשל. כאשר עוברים לשידורי HD יבלוט יתרון גודל התמונה של המסך הגדול יותר.

   

  ואיך התמונה כאן? היא מוחלקת, איפהשהו באמצע בין חדות להחלקת רעשים בתמונה, עם נטיה לכיוון ההחלקה. אפשר להגדיר אותה כנעימה לעין. הצבעים מציגים גוון משכנע, לא חיוור מצד אחד וגם לא מלאכותי מוגזם מהצד האחר.

   


   

  מנגנון ה-Just הוותיק של פנסוניק משאיר את מרכז התמונה ביחס המקורי ומותח את השוליים בצדדים, זאת מבלי לחתוך חלקים למעלה ומטה.

   

  לשלילה נציין את היעדרו של טיונר DTT לשידורי עידן+ שהופך לפריט שכיח במפרט דגמי המתחרים.

   

  שידורי HD

  כאן מתגלים הצבעים כנעימים מאוד לעין, צבעוניים במידה וללא נטיה לזרחנות או משהו יוצא דופן לרעה.

   

  צפינו בעקרות בית נואשות ויש כאן מגוון של צבעים בחולצות, פירוט הולם בתמונה וכל גוון מקבל את הייצוג שלו מבלי להמרח או להיות מוגזם מדי.

   


   

  ה-TH-L32X30 מציג גם פירוט טוב בחלקים הכהים של התמונה, כולל את הדוגמה המלאה של בד הבגד השקוף של סוזן ופרטים נוספים שמוצגים על קירות החדר בעל התאורה העמומה.

   


   

  בסדרה שארק אנו צופים בתוצאה אשר משקפת היטב את הגוונים השונים ומשחקי האור והצל במשרדים החשוכים למחצה וקרני האור שחודרות מבעד לתריסים. יש כאן אבחנה טובה מאוד בין גווני חום כהה, אפור ושחור.

   


   

  התמונה הינה מאוד מהנה לעין ולא מכבידה בשום פרמטר, לא צועקת ולא מגזימה וצבעונית במידה. הצבעים בסרט חתונת מונסון במצב True Cinema חמים לעין ומתאימים מאוד לסביבה ההודית הנגלית לצופה, המסך מעביר את המסר במדויק.

   


   

  השחור לא מוחלט וגם לא עמוק מאוד, יתאים למה שמכונה "שימוש כללי". אנחנו מעריכים שהוא לא יפריע בעין של צופה הממוצע. בנוסף, פאנל ה-IPS מצליח להוציא פירוט טוב כאשר בתמונה מוצגים משטח כהה על רקע בהיר כמו גם משטח בהיר על רקע כהה.

   

  מבחן הג'קט של ג'יימס בונד, עובר כאן בציון טוב, פרט לשחור שהיה יכול לקבל עומק נוסף, שאר הצבעים טובים מאוד וגם הפירוט בחלקי התמונה הכהים.

   


   

  זויות צפיה

  פאנלי LCD מסוג IPS מפגינים באופן מסורתי יתרון בסעיף זוית הצפיה. גם כאן התמונה שומרת על אופי אחיד מהצד. השחור מחוויר מעט, אך שאר הצבעים שומרים על יציבות. בזויות אנכיות (אם קמים מהספה למשל) התמונה מבהירה באופן בולט יותר מאשר מהצד, אך באופן כללי בסעיף זה, התוצאה בולטת לטובה ביחס לעולם ה-LCD.

   

  מולטימדיה – Viera Connect

  ברוב מסכי הטלוויזיה שכוללים חיבור אינטרנט ניתן למצוא גישה לאתר יוטיוב (לפעמים, זהו האתר היחיד אליו ניתן להכנס). ב-X30 החליף אותו פייסבוק, מה שאולי יתאים יותר לשימוש החברתי בחדרי הנוער של ימינו.

   

  בתחילה, יש לרשום שם משתמש וסיסמה באתר ייעודי של המסך ואיתם להכנס לאתר דרך תפריט מסך הטלוויזיה. לצערנו ולא להפתעתנו, ה-X30 לא תומך בהצגת אותיות עבריות באינטרנט, כך שעבור הקהל המקומי, הגלישה בפייסבוק הופכת להיות פחות רלוונטית.

   


   

  ניגון קבצי מולטימדיה

  המסך מנגן קבצי מולטימדיה משתי כניסות ה-USB, כרטיס הזיכרון או דרך חיבור הרשת.

   

  כאשר נכנסים אל תפריט הצפיה בתמונות, עולה לה מנגינת פסנתר עליזה ברקע ושלל התמונות בכונן מוצגות באלבום הדיגיטלי על המרקע, כאשר ניתן לשלוט על שלל פרמטרים במצגת התמונות (כגון זום ומרעיו).

   


   

  בתפריטי אודיו או וידאו, לקח ל-X30 זמן ארוך למדי לסרוק תוכנו של דיסק קשיח בנפח 1TB שחובר אליו. בניגון קבצי אודיו המסך מזהה תגיות מידע ומציג אותן. ניתן להריץ קדימה ולאחור בתוך השיר עצמו ובמהלך הניגון באים לידי עזרה הרמקולים המוצלחים למדי של דגם זה שמצליחים למלא את הסלון בצלילים נעימים.

   


   

  התמיכה באודיו אינה מסתיימת רק בסעיף זה, אלא באה לידי ביטוי גם בחיבור ישיר אל שירות ה-SHOUTcast דרך חיבור האינטרנט המובנה. החיבור מאפשר להאזין לאינספור תחנות רדיו אינטרנטיות בחלוקה לפי ז'אנרים או חיפוש חופשי (בעזרת מקלדת וירטואלית) ואפשרות לקבוע תחנות מועדפות.

   


   

  המסך תומך בקבצי DivX ו-MP4 באופן תקין, WMV באופן חלקי (לעיתים פסקול האודיו לא נתמך) וניגון MKV באופן חלקי מאוד, כאשר לעיתים הוצג מסך שחור ובמקרים אחרים, פסקול האודיו אינו נתמך (בפורמט DTS). אנחנו מקווים שהתמיכה בפורמטים תשתפר דרך עדכוני תוכנה עתידיים. כמו בגלישה בפייסבוק, המסך לא תומך בקבצי כתוביות בעברית.

   

  כרטיסי זיכרון SD

  דרך חריצי הזיכרון ניתן לנגן קבצי אודיו או וידאו ולהציג תמונות. סביר להניח כי השימוש השכיח יהיה בכרטיסי זיכרון של מצלמות וידאו HD למשל ואכן, ניגון קבצי AVCHD ברזולוצית Full HD של מצלמות פנסוניק וגם קנון, עבר בהצלחה ובזריזות.

   

  סיכום

  סדרת ה-X30, בהיותה סדרת כניסה לעולם טלוויזיות ה-LED, אינה מתיימרת אולי להמם את הצופה בביצועי תמונה עוצרי נשימה אך היא מצליחה להפתיע בסעיף האיכות הויזואלית, בהציגה צבעים טבעיים לעין וחדות טובה, עם זויות צפיה רחבות ועיבוד וידאו מספק. לצרכים כגון צפיה בשידורי טלוויזיה רגילים וכמובן ב-HD, היא תספק תמורה טובה והנאה. גם הרמקולים עושים עבודתם נאמנה ומספקים צליל מכובד באופן יחסי לגודל המסך.

   

  מי שיחפש אלמנטים נוספים במפרט כגון ניגון קבצי MKV דרך USB או רשת, ימצא שדגמי המתחרים מעודכנים יותר בתחום הזה. גם התמיכה בעברית וטיונר לשידורי DTT עדיין לא מופיעים במפרט, כך שאת המסך הזה יקח הביתה בעיקר מי שמעריך את נושא הוידאו / אודיו במכשיר הטלוויזיה ולא תכונות מתקדמות של ניגון מולטימדיה.

   

  ציון:


  מחיר: 3,390 שקל.

  אחריות: 5 שנים מלאות של יורוקום פנסוניק.

   

  בעד: איכות תמונה, זויות צפיה, רמקולים מפתיעים לטובה, 5 שנות אחריות.

  נגד: אין תמיכה בעברית בחיבור לאינטרנט או כתוביות דרך USB, תמיכה מוגבלת בפורמטי וידאו דרך USB, אין טיונר DTT.

   

  מפרט טכני - Panasonic TH-L32X30

  גודל: 32"

  רזולוציה: 1366X768 פיקסלים

  ניגודיות דינמית: 2,000,000:1

  תאורה אחורית: LED

  זוית צפיה: 178º

  מנגנון החלקת תנועה: אין

  קליטת אות וידאו: עד 1080p

  חיבורים: 3 כניסות HDMI 1.3, כניסת וידאו קומפוננט, שלושה חיבורי קומפוזיט, כניסת מחשב VGA + קול, כניסת אנטנה RF, , יציאת אודיו אנלוגית, חיבור USB, רשת, כרטיסי זיכרון SD.

  מידות (כולל סטנד בס"מ): גובה 51.4 ס"מ, רוחב 76.9 ס"מ, עומק מסך 4.1 ס"מ, עם סטנד 20.7 ס"מ.

  משקל כולל סטנד 11 ק"ג

  צריכת חשמל: 60w

   

  פנסוניק משיקה פלזמות ומסכי LED חדשים - דגמי 3D 2011 >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים