שתף קטע נבחר

בהלת המבורגרים בצרפת: 5 ילדים חלו באי-קולי

רשויות הבריאות הורו על הורדתן מהמדפים של קציצות בשר קפואות שיוצרו במפעל צרפתי ונמכרו ברשת מרכולים גרמנית. כלי תקשורת בצרפת: "מקור הבשר הנגוע בחיידק - בגרמניה"

ההיסטריה בגרמניה עוברת לצרפת? רשויות הבריאות בצרפת הורו היום (יום ה') על הורדתן מהמדפים של קציצות המבורגר לאחר שחמישה ילדים נדבקו בחיידק הקטלני אי-קולי. "מקור הבשר הנגוע בחיידק אי-קולי - בגרמניה", דיווחו כלי תקשורת שונים בצרפת.

 

בהלת המבורגרים בצרפת: עדכונים שוטפים בפייסבוק של ynet

 

במקביל, המכון לבקרת מחלות בגרמניה דיווח על מקרה מוות נוסף ממגפת האי-קולי. בכך עלה מניין המתים מהמגפה ל-39. למרות מקרה המוות הנוסף, ממכון "רוברט קוך" נמסר כי בגרמניה מספר החולים בחיידק נמצא במגמתמ ירידה זה שבוע ימים.

 

שירות הבריאות בחבל הארץ הצפוני של צרפת נור-פה דה קאלה מסר כי חמשת הילדים אושפזו בבית חולים לאחר שסבלו מזיהומים שנגרמו מחיידק האי-קולי.

עוד נמסר כי ארבעה מהילדים אכלו המבורגרים קפואים שיוצרו במפעל צרפתי ונמכרו ברשת המרכולים הגרמנית Lidl הפועלת בצרפת. רשויות הבריאות מסרו כי עד כה, מצבם של הילדים "יציב". כך דווח בעיתון הצרפתי "נובל אובזרבטור".

 

"ניתנה הוראה להוריד מהמדפים את קציצות הבשר עד שתיערך בחקירה בנושא", מסרו רשויות הבריאות בצרפת. כלי התקשורת בצרפת דיווחו, כאמור, כי בשר שייצאה גרמניה לצרפת עבר עיבוד לקציצות המבורגר במפעל צרפתי ונמכר ברשת סופרמרקטים גרמנית שפועלת בצרפת.

 

אתמול דווח כי מגפת חיידק האי-קולי בגרמניה גבתה לראשונה את חייו של ילד. הקורבן שנדבק בבקטריה הוא בן שנתיים מהעיר הנובר, שמצא את מותו בבית החולים המקומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורד מהמדפים (אילוסטרציה)
מומלצים