שתף קטע נבחר

חח חזק! זה וירוס

ושוב מנסים לרמות אתכם ולפתות אתכם בפייסבוק באמצעות קליפים שכוללים מין, עירום, פדיחות או צחוקים. וכמו תמיד - זה וירוס ולא כדי להקליק

חטפן לייקים חדש ומתוחכם במיוחד הפציע בזירת פייסבוק. אם ראיתם חבר מהוגן ונורמלי ממליץ פתאום על סרטון חצי-פורנוגרפי בלוויית כיתוב כמו "חח חזק" או "הזוי שזה אמיתי", חשבו שוב לפני שאתם מאנפרנדים אותו, וחשבו היטב אם אתם רוצים ללחוץ על הקישור לסרטון.

 

עד כה הכרנו חטפני לייקים פשוטים יחסית: לחצן ה"לייק" מופיע במסווה של קישור אחר, אתה לוחץ על הקישור, והופס! לחצת בעצם לייק לכל סרטון הזוי (שזה אמיתי) ולכל דף שיוצר הקישור רוצה ביקרו.

 

אבל עכשיו נוספו להמלצות האוטומטיות גם כיתובים אישיים, שמגבירים את מסווה האמינות, וגם מעלים את הסיכוי שחברים אחרים יתרשמו וילחצו גם הם, וכך הווירוס מתפשט בשדה קוצים, ובעל הדף מתמלא בלייקים.

 

חח, ממש לא חזק

איך הם עושים את זה? בצורה פשוטה וגאונית: כאשר אתה לוחץ על הקישור, נפתח חלון ומבקש לאמת כביכול שאתה בן אנוש; אבל במקום הג'יבריש המוכר של ה-CAPTCHA (כפי שמכונה הטכנולוגיה הזו), המילים שאתה נדרש להקליד הן, ובכן "משהו לפנים", "הזוי שזה אמיתי", "הזוי" וכיוצא בזה. כאשר אתה לוחץ על "SUBMIT", אתה בעצם לוחץ על לייק נסתר, שמשגר גם את דבריך המלבבים לחלל הפייסבוק.

 


 

אם נפלתם בטעות לפח הזה, מהרו ומחקו את הקישור מן הדף שלכם, והזהירו את חבריכם. ולפעם הבאה, זכרו שקפצ'אות לא יבקשו מכם להקליד כאלה מילים בעברית, ובכלל חשדו בכל קישור שאינכם יודעים מה עומד מאחריו - גם אם הוא הגיע מחבר טוב ואמין, שיכול להיות שנפל לפח במקומכם.

 

ואם אתם בכל זאת רוצים לראות סרטונים כמו "מוריד לחברה שלו את החולצה בשידור חי"? גגלו את המילים ותמצאו את הסרטון. ככה המבוכה תישמר אצלכם בלבד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים