שתף קטע נבחר

שירי "מלכת האמבטיה" חוזרים לבמה

41 שנה אחרי שעלתה בסערה והתרסקה בעקבות ביקורת ציבורית חוזרת "מלכת האמבטיה" של חנוך לוין לבמה, הפעם כערב מחווה לשירי המחזה בתיאטרון תמונע בת"א

תיאטרון תמונע יארח ב-2 ביולי ערב מחווה חד פעמי לשירי "מלכת אמבטיה", המחזה הפרובוקטיבי של חנוך לוין. במופע משתתפים בין היתר זאב טנא, נועם ענבר, יהוא ירון, רות דולורס וייס, טליה אליאב, קרימינל פרוג'קט וישראל גוריון, שיחזירו לבמה אחרי 41 שנה את הפזמונים המהפכניים שכתב לוין והלחין זוהר לוי, מי שעמד בין היתר גם מאחורי הרכבי הקאלט "אחרית הימים" ו"החלונות הגבוהים".

 

עלייתה ונפילתה אחרי 19 הרצות בלבד של ההצגה, שנחשבת כאחת היצירות החתרניות ומעוררות המחלוקת שעלו על הבמה העברית, מציפות גם כיום שאלות מטרידות על פוליטיקה, יצירה וחופש ביטוי. שירי המחזה הוקלטו במהירות במהלך חזרה אחת ויצאו בתקליט ללא שם החברה המדפיסה ובעותקים מעטים, הנחשבים כיום פריט אספנים נדיר. הוצאה מחודשת של האלבום הודפסה באוזן השלישית לפני שנים ספורות וגם עותקים אלו אזלו במהרה.

 

מופע המחווה לשירי "מלכת אמבטיה" שיתארח בתמונע משבץ סולנים חדשים מחזית הרוק הישראלי וישראל גוריון אחד, ממשתתפי ההצגה המקורית. על ההפקה המוזיקלית של הערב אמון סתו בן שחר ובפסקול ישובצו גם שירים מולחנים של לוין מחוץ למחזה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך ההצגה המקורית
צילום: ישראל הרמתי
לאתר ההטבות
מומלצים