שתף קטע נבחר

"האמריקנים אמרו לאילן גרפל: אתה בצרה גדולה"

במצרים דווח כי קונסול ארה"ב נפגש עם "המרגל הישראלי" אילן גרפל שצפוי לעמוד לדין בקרוב, אחרי שנשלח "לזרוע כאוס"

"המרגל הישראלי" אילן גרפל צפוי לפי הדיווחים במצרים לעמוד לדין בקרוב. ביניים, דיווח הבוקר (יום ו') היומון המצרי "אל-אהראם" על פגישה שקיים איתו קונסול ארצות הברית בקהיר. לפי הדיווח, הקונסול אמר לגרפל, אמריקני שעלה לישראל ולחם במלחמת לבנון השנייה, "אתה בצרה גדולה".

 

העיתון "אל-גומהוריה" הוסיף פרטים על "מעללי הריגול" של גרפל, כביכול. על פי העיתון, גרפל הוא קצין במוסד שנשלח "לזרוע כאוס ולעורר מלחמת אחים" במדינה, בין הקופטים למוסלמים ובין האזרחים לצבא. לפי הדיווח, בחקירותיו "התגלה" כי הוא ביקר במצרים עוד טרם המהפכה, אולם אחריה שינה עבורו המוסד את משימותיו.

 

בין "המשימות החדשות", הוא נדרש לעקוב אחר אירועי המהפכה המפתיעים, להימצא בהפגנות ולאסוף מידע על המשתתפים בהפגנות והשיוך שלהם. אחר כך, על פי העיתון, הוא נדרש "להסית את המפגינים לפתוח במהומות ולנסות לסכסך בין הצבא לעם על-ידי הפצת כאוס בין האזרחים וחזרה למצב של אנדרלמוסיה ביטחונית".

 

לפי הדיווחים במצרים, גרפל הגיש במהלך שהותו במדינה בקשה להאריך את שהותו בה והסביר בבקשה כי הוא מוסלמי שהגיע למטרת לימודים. העיתון ממשיך לטעון כי גרפל הוא איש מוסד, אשר ניסה לגייס אזרחים מצרים "ולעורר סכסוך בין העם המצרי לכוחות המזוינים". כמו כן, דווח כי גרפל "שלח מסרים בדואר האלקטרוני מכמה בתי קפה למוסד".

 

התקשורת המצרית פרסמה השבוע כי גרפל אמר בחקירתו כי שירת בצה"ל במשך שנתיים ושלושה חודשים, אולם הכחיש בתוקף כי עבד ב"מוסד". לדבריו, הוא שלח אימיילים לבני משפחתו. אתמול נפגש גרפל לראשונה עם נציגים ישראלים בקהיר שמסרו כי שלומו טוב.

 

עם מעצרו של גרפל טענו שלטונות מצרים כי הוא ניסה ללבות את היצרים

ולעודד תסיסה נגד המשטר. בין השאר פורסמו תמונות שלו מפגין בכיכר א-תחריר, סמל ההתקוממות המצרית הצעירה. אף שמובארק הודח כבר לפני ארבעה חדשים, במצרים עדיין נערכות כמעט מדי שבוע הפגנות מחאה, הפעם נגד המועצה הצבאית ששולטת כעת.

 

אתמול נפגש קונסול ישראל בקהיר עם גרפל, וממשרד החוץ נמסר כי הוא התרשם שמצבו של העצור הישראלי טוב.

אנשי השגרירות הישראלית בקהיר שוחחו עם התביעה הכללית במצרים, ואמרו כי ימשיכו לפעול למען שחרורו של "המרגל הישראלי" גרפל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן גרפל וחבר במצרים
"המרגל הישראלי". צילום מקהיר
מומלצים