שתף קטע נבחר

רישיון בבקשה: צעד ראשון בסין למלכות המדבר

שאלות התאוריה באמת היו בסינית, אך לאחר הסדרת הניירת ותדרוך על נהיגת שטח יצאו 32 הנשים בקבוצה אל ההרים, הנופים הירוקים והחוויות הראשונות. יומן מסע - חלק ראשון

מקצה מספר 3 של מלכת המדבר 2011 הגיע למחוז יונאן שבסין. 32 נשים נרגשות יצאו למסע שלו ציפו זמן כה רב - חלקן כדי להתאוורר מהבית, חלקן לקחו קצת חופש מהעבודה, וחלקן ממש מגשימות חלום. אחרי טיסה לא קצרה המסע מגיע בשעת לילה ליעדו, התארגנות לילית קצרה - ולמחרת בבוקר כבר יוצאים לדרך.

 

הטקס הראשון בתחילת המסע הוא הנפקת רישיונות נהיגה סינים. סניף משרד הרישוי הסיני פתח במיוחד את שעריו בשבת כדי לקבל את בנות המסע, והעניק לנו באופן חריג רישיונות נהיגה לתיירים. בשלב הראשון עברנו בדיקת ראייה ועיוורון צבעים (על אותיות סיניות), ובשלב השני - שיעור תאוריה בסינית. הפעם, בניגוד למה שלעיתים מרגישים במבחנים שכאלה בארץ - השאלות באמת היו בסינית. 


מתחילות להרגיש את השטח (צילומים: רוני גל)

 

המפגש הפך לאטרקציה בפני עצמה, ומצלמות נשלפו מכל עבר. מנהל הלשכה של משרד הרישוי המקומי מזמן לא קיבל כל כך הרבה מחיאות כפיים מכל כך הרבה נשים בכל פעם שסיים משפט.

 

אחרי שהסדרנו את נושא הניירת - הגיע טקס חלוקת הג'יפים. לאחר נסיעה של מספר שעות הגענו לקצה הדרך והג'יפים התגלו בקריאות רמות - מעמד הר סיני ממש. הבנות עמדו מאחורי הסרט, הוכן טקס קצר, הסרט נגזר והבנות הסתערו קדימה אל כלי הרכב.  


גוזרות את הסרט ומסתערות על כלי הרכב

 

בעוד ההתרגשות בעיצומה, קיבלנו תדרוך לגבי רכבי השטח, שנפתח במילים הבלתי נמנעות: "קודם כל תרגעי". לאחר מכן הגיע השלב הפרקטי יותר: לתת גז כשמניעים, להרים את בלם היד כשמחנים, זה עשוי להיות קריטי בירידות. בכל זאת, מדובר בהרבה נשים שמזמן לא נהגו בשטח על רכב עם תיבת הילוכים ידנית.

 

צ'אטים במכשיר הקשר

נכנסנו אל הג'יפים והתחלנו לתרגל נהיגה בשטח, כשמסביב התגלו הנופים המרהיבים של סין. ברקע כבר התחיל לטרטר מכשיר הקשר שיאפשר לנו חוץ מקבלת הנחיות ותקשורת בין הרכבים לדון בכל מה שלא הספקנו לדון בו בהפסקה: שאלות הרות-גורל כמו מהו שמו האמיתי של דיוויד בואי, ומי תפספס השבוע את ההופעה של בוב דילן בארץ.

 

היום הראשון הגיע לסיומו ואז טיפסנו רגלית לעבר מקום הלינה שבפסגת ההר החשוכה, רק לאור הפנסים. פתחנו שקי שינה ואוהלים ומעט לפני השינה הבנות חלקו אחת עם השנייה את הסיבה שבגללה החליטו לצאת למסע. בשיחות אל תוך הלילה כל אחת סיפרה על המשפחה, הילדים, העבודה, כל מה שהשאירו מאחור, אבל גם נתן להן את הכוח לקחת פסק זמן ולצאת אל המסע. 


ללכת לישון לצד הנוף הירוק

 

רק עם ההשכמה בבוקר התגלה הנוף המרהיב שהיה שם כל הזמן. היום השני למסע נפתח בתצפית

רחבה על הנוף הירוק. כבר אפשר לראות איפה אנחנו, אבל את היום כדאי להתחיל אחרי כמה דקות של מדיטציה. בהמשך חזרנו אל הג'יפים והתחלנו לטייל שוב בין ההרים והכפרים של מחוז יונאן.

 

נדמה שהבנות כבר לא מתרגשות מרכב ארבע על ארבע, וזינוק בעלייה ומושגים כמו "הציריה עושה רעשים" נזרקים לאוויר כמו כלום. עוד יום ארוך מסתיים לו ובמלכת המדבר, כמו ביחידה סודית מובחרת, התוכנית של יום המחרת נשמרת בסוד מוחלט. בינתיים זכינו למקלחת וזה מספיק כדי לרגש אותנו - לפחות עד מחר.


כמו יחידה סודית מובחרת. הנבחרת של מקצה 3

 

רוצה להרגיש מלכה? לא מאוחר להירשם למסע

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תדרוך קצר - ויציאה לשטח
צילום: רוני גל
תאוריה. הפעם זה באמת בסינית
צילום: רוני גל
מומלצים