שתף קטע נבחר

מאמן כדורגל מהצפון הורשע שתקף מינית נערים

במסגרת הסדר הטיעון הורשע אבי פרץ במעשים מגונים, אבל מכתב האישום נגדו הוסרו האישומים של מעשי סדום באחד הנערים, משום שזה העדיף לא להעיד נגדו

התוקף הסדרתי זכה להסדר טיעון כי הקורבן העדיף שלא להעיד: בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע בשבוע שעבר מאמן נערים בכדורגל, אבי פרץ מקריית מוצקין, בשורה של מעשים מגונים שביצע במהלך השנים האחרונות בנערים שהכיר ושהתאמנו אצלו. במסגרת הסדר טיעון שחתמה הפרקליטות עם פרץ, הוסרו מכתב האישום האישומים במעשי סדום שביצע הנאשם באחד הנערים, והוא הודה במעשה. הדיונים בתיק התנהלו בדלתיים סגורות, ודבר ההרשעה הותר לפרסום בעקבות פניית ynet.

 

הפרשה התפוצצה בחודש פברואר השנה, כאשר נער שזכה ל"שיעורים פרטיים" בכדורגל מהמאמן פרץ,

התלונן כי תקף אותו מינית. בעקבות חקירת המשטרה, התברר כי נערים נוספים נפלו קורבן למעשיו של פרץ, רובם במהלך התקופה בה אימן אותם בכדורגל. הוא פעל בשיטה קבועה והזמין את הנערים אליו הביתה, לכאורה בכדי לעסות את רגליהם, ואז נהג לתקוף אותם מינית.

 

המקרה החמור מכולם היה זה של נער שעבד עם פרץ זמן מה, ובמהלך התקופה הזו ביצע בו פרץ מעשים מגונים פעמים רבות, ואף הציג לו "מחירון" תמורת מעשים מיניים מסוגים שונים. בתחילה הוגש כתב אישום המייחס לפרץ מעשי סדום שביצע לכאורה בנער זה, אולם בהסדר הטיעון נמחקו המעשים האלה, והוא הורשע במעשים מגונים בלבד.

 

בפרקליטות אישרו את הדברים והסבירו כי

הנער אותו תקף פרץ, כיום גבר צעיר, העדיף לא להעיד נגד המאמן, ולכן לא נותרה ברירה אלא לבטל אישומים אלה. כמו כן, הראיות בתיק היו בעייתיות. עם זאת, האישומים הנוספים בגין מעשים מגונים שביצע פרץ בעוד שלושה נערים אותם אימן, נותרו בעינם. בפרקליטות הדגישו כי ההסדר היה בתיאום עם המתלוננים וכי אין הסכמה לעניין העונש.

 

הרכב השופטים, בראשות השופט יוסף אלרון, אישר לבקשת ynet את פרסום הסדר הטיעון. לבקשת סניגורו של פרץ, עו"ד יניב אביטן מטעם הסנגוריה הציבורית, יוגש בחודש הבא תסקיר של שירות המבחן בעניינו, לפני שייגזר דינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ באחת מהארכות מעצרו
צילום: מורן מעיין
מומלצים