שתף קטע נבחר

אישום: רצח את בן זוג האקסית, השוטרת לא מנעה

לפי כתב האישום, לאחר שפצע את חברתו לשעבר, אבי לחיאני דקר למוות בביתו בנשר את אמיל בניטה 7 פעמים. היחיד שניסה לעצור אותו היה המתנדב המשטרתי

דקר למוות את אמיל בניטה, לנגד עיניה של השוטרת שנכחה בזירה, אך היא לא עשתה דבר. כך עולה מכתב האישום שהוגש הבוקר (יום ב') נגד אבי אלחיאני מנשר, הנאשם ברצח בניטה לפני כשלושה שבועות.

 

הרצח התרחש בביתו של אלחיאני. ציפי פרץ, חברתו לשעבר, הגיעה לביתו כדי לאסוף את בגדיה, מלווה בבן זוגה הנוכחי בניטה. תחילה, מנע אלחיאני מהם להיכנס וכששבו עם ליווי משטרתי הוא התפרץ, דקר את האשה ורצח את בן זוגה - הכל לעיני השוטרת. לדברי פרץ, שנפצעה באורח קל בתקרית, כל אותו הזמן השוטרת כלל לא התערבה בקטטה, "כי היא פחדה שהוא ידקור גם אותה כנראה".


אלחיאני לאחר הרצח. דקר את בניטה 7 פעמים (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

במשטרה דחו את טענותיה של פרץ, אך כתב האישום שהגישה עו"ד עלית אפשטיין מפרקליטות מחוז חיפה, דווקא תומך בגרסתה. בכתב האישום מתואר כי השוטרת שנכחה בזירה כלל לא נאבקה באלחיאני וגם לא ניסתה להוציא מידו את הסכין שאחז.

 

בפרקליטות טוענים כי היחיד, שניסה לעצור את הנאשם מלדקור למוות את בניטה, היה המתנדב המשטרתי. הוא ניסה לתפוס את אלחיאני בחולצתו, אך זה הצליח להתחמק.

 

כתב האישום מוסיף ומפרט את השתלשלות האירועים שהובילו לרצח. לפני שרצח את בן זוגה החדש, פרץ ויכוח בין אלחיאני לפרץ שבמהלכו היכה אותה באגרוף ולאחר מכן דקר אותה. "עת שהשוטרת והמתנדב עמדו בסמוך אל השניים, הנאשם ניגש אל שידה שהייתה מוצבת בסמוך אליהם, נטל סכין שאורך להבה כ-17 סנטימטרים, התקרב אל המתלוננת, ובעת שהשוטרת עמדה בינו לבין המתלוננת, דקר את המתלוננת שתי דקירות", מתאר כתב האישום.  


זירת הרצח. "דקר מתוך כוונה לגרום למותו" (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

בניטה, ששמע את זעקותיה של פרץ, נכנס לדירה במהרה. "הנאשם והמנוח החלו דוחפים זה את זה, בעוד המתנדב אוחז בחולצתו של הנאשם. הנאשם הצליח להשתחרר מאחיזתו של המתנדב וכשהסכין בידו החל לרדוף אחרי המנוח שנמלט מן הדירה, זאת מתוך כוונה לגרום למותו, ולאחר שהחליט לעשות כן", טוענים

בפרקליטות.

 

עוד מגולל כתב האישום כי "סמוך לכניסה לדירה, על גשר המוביל אל מדרגות הבניין, השיג הנאשם את המנוח ודקר אותו באמצעות הסכין בחזהו בכוונה להמיתו. המנוח נמלט במורד המדרגות, אך הנאשם רדף אחריו, השיגו בשנית, ובעוד המנוח שרוע על הקרקע ברחבה הסמוכה לגרם המדרגות, דקר אותו באמצעות הסכין מספר פעמים בפלג גופו העליון, לרבות בצווארו ובחזהו, כל זאת מתוך כוונה לגרום למותו".

 

בכתב האישום מצוין כי אלחיאני דקר את בניטה שבע פעמים, פעמיים בחזה, בצוואר בפנים וגם גרם לו לחבלות שונות. הוא נאשם ברצח ובניסיון רצח חברתו לשעבר. בנוסף לכתב האישום, הגישה הפרקליטות לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמיל בניטה
צילום רפרודוקציה: אבישג שאר ישוב
ציפי פרץ. "השוטרת פחדה"
צילום: אבישג שאר ישוב
מומלצים