שתף קטע נבחר

שופטי אולמרט היקשו: "למה שמסר יסתיר ממך?"

ראש הממשלה לשעבר המשיך לטעון במשפטו כי "לא ידע דבר" והכחיש ששמו של טלנסקי עלה בוויכוח על כיסוי חוב של עמותה

בעדותו של אהוד אולמרט בבית משפט המחוזי בירושלים עלתה היום (ב') סוגיית כיסוי חוב של מיליון ו-700 אלף שקלים שנצבר על ידי עמותה שפעלה למען קמפיין הבחירות שלו לראשות עיריית ירושלים. הפרקליטות טוענת שאולמרט שלח את מקים העמותה, עו"ד אורי מסר, לקבל את הכספים החסרים ממקורבו, משה טלנסקי. ראש הממשלה לשעבר טען שמסר פעל ללא ידיעתו, והכחיש כי ידע על כך שטלנסקי שילם למענו 300 אלף דולר.

 

השופט יעקב צבן תהה: "איזה אינטרס יש לו להסתיר מחברו?". אולמרט השיב כי אינו יודע. "אולי מסר היה עם תחושה של אי נוחות לא קלה. הוא לקח על עצמו אחריות לשחרר אותי מהעניין הזה", אמר ראש הממשלה לשעבר.  


אולמרט בבית המשפט. "אוהב את אורי" (צילום: גיל יוחנן)

 

לטענת ראש הממשלה לשעבר, עו"ד מסר אמר לו שהעמותה חייבת כסף ללקוח שלו, אך לא ציין את שמו. "קודם כל הוא אמר לי שאני צריך להחזיר את הכסף מכיסי", תיאר אולמרט שיחה שהתקיימה עם עו"ד מסר ב-2002 במהלך כהונתו כראש עיריית ירושלים. "אמרתי לו שהוא מאכזב אותי. הוא אמר לי בעבר שהוא רוצה לשחרר אותי מכל העניין הכספי הזה ובאמת תקופה ארוכה מאוד לא ידעתי שום דבר. בפעם הראשונה, כאשר יש בעיה אמיתית, הוא בא אלי ומבקש לשלם מכיסי".

 

אולמרט המשיך להטיל את האחריות על אורי מסר: "היה ויכוח בינינו שהסתיים בהסכמה. אני חייב להגיד שזה קצת ניער אותו. הוא הרגיש קשה עם הטענות שלי". אולמרט סיפר על הסיכום בין השניים: "אמרתי לאורי - שב, טפל בעניין ותראה איך אתה מייצר מענה". לדבריו, לא נראה לו הגיוני שעליו לשלם על חוב של העמותה מכיסו: "אני חושב שזה לא במקום".

 

"מסר נהג כלפי בצורה הוגנת"

פרקליטו של אולמרט, עו"ד נבות תל-צור, שאל אותו אם השם של טלנסקי עלה במפורש בשיחה. אולמרט טען כי "ממש לא", ולדבריו עו"ד מסר רק אם שמדובר ב"לקוח שלו". השופטת מוסיה ארד שאלה את ראש הממשלה לשעבר מה ההיגיון בכך שהשם לא עלה בשיחה אם הוא זה שקישר בעבר בין עו"ד מסר לבין טלנסקי.

 

"מתישהו לפני חמש שנים הפנתי את מסר לטלנסקי. הוא לא אמר לי שיש בעיה. לא אמר לי שהוא מודאג מזה. מעולם טלנסקי לא פנה אלי והזכיר לי שאני חייב לו כספים", טען אולמרט בתוקף. לדבריו, לו ידע שהכסף שייך לטלנסקי הוא היה נרגע, כי "היה ניתן להגיע איתו להסדר, לעשות איתו הסכם הלוואה".

 

אולמרט הבהיר כי הוא "מאוד אוהב את אורי", והוא חושב שהוא נהג כלפיו בצורה "מאוד הוגנת". עם זאת אמר ראש הממשלה לשעבר כי הוא חושב שמסר "מתוך הרצון הטוב הזה נקלע לפינות שהוא לא רוצה להיות בהן ואולי הוא עשה כמה שגיאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "לא ידעתי שום דבר"
צילום: גיל יוחנן
מסר. הוויכוח ניער אותו"
צילום: גיל יוחנן
טלנסקי. "היה ניתן להגיע להסדר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים