שתף קטע נבחר

גם גבעתיים תציע אופניים עירוניים, אבל חשמליים

אחרי תל אביב, גם גבעתיים מעוניינת להשכיר אופניים לתושביה. אלא שבגלל המבנה הטופוגרפי והגיל הממוצע, הבחירה שם תהיה בחשמליים. המחיר: החל מ-10 שקלים לשעה, ו-40 שקלים ליום

גבעתיים מול תל אביב - תציע השכרת אופניים חשמליים בעלות שימוש מופחתת. עיריית גבעתיים מתקנאת בשכנה ממערב, ותציע בעתיד מיזם השכרת אופניים עירוני, דומה לזה שהושק לפני כחודשיים בתל אביב. ל-ynet נודע כי העירייה תפרסם בקרוב את המכרז לפרויקט הכולל השכרת אופניים חשמליים בתעריפים זולים. על היוזמה לפרויקט חתום ראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר.

 

  • מבקרים בתל אביב? שכרו אופניים מהעירייה

 

 


כמו בתל אביב, אבל על חשמל. גבעתיים תציע אופניים להשכרה (תצלום: אלמוג כהן)

 

בעירייה מסבירים כי מאפייניה של גבעתיים (בנויה על גבעות ובעלת רחובות צרים ומדרכות צרות) הופכים את שבילי האופניים לכמעט בלתי אפשריים, ולכן החל לפני כשנתיים פרויקט הנמכת המדרכות בעיר, במטרה להפוך אותן נגישות לרוכבים. במקביל נפרשו עשרות מקומות חנייה יעודיים, ומתוכנן פארק לרכיבת אקסטרים. כעת הוחלט כאמור להוסיף לכך גם את פרויקט האופניים החשמליים.

 

בעירייה אומרים כי הבחירה בפתרון חשמלי שיהיה נגיש גם לאוכלוסיה המבוגרת בעיר (כחמישית מכלל התושבים), יאפשר לא רק התניידות נוחה, אלא גם יעניק פתרון תחבורתי זול ולא מזהם, אשר מחד יעודד פעילות גופנית בריאה, ומאידך יקל על מצוקת החניה בעיר. 

 

האחראים על הפרויקט מדווחים כבר עתה כי נראה שמחיר השכרת האופניים החשמליים בגבעתיים, יהיה נמוך מהמחיר אותו גובה על שירות השכרת אופניים רגילים בתל אביב לדוגמה. מנכ"ל העירייה, יורם כהן, אמר ל-ynet: "אני מעריך שהעלות המתוכננת להשכרה לתושבי גבעתיים תהייה כ-10 שקלים לשעה להחזרה בתחנת טעינה, או 15 שקלים להחזרה בכל נקודה אקראית בעיר. ליום שלם תעלה השכרת האופניים 40 ו-55 שקל בהתאמה". תוך מספר שבועות אמור להתחיל פיילוט למייזם, במסגרתו ייפרשו כ-30 עד 50 זוגות אופניים חשמליים ברחבי העיר.

 

לדברי אנשי הפרויקט, במרכז השליטה (ובעזרת אמצעי GPS) ניתן יהיה לדעת את מקומו של כל זוג אופניים, ולכן ניתן יהיה להחנותם בכל נקודה בעיר - ולא רק בתחנות הטענה. הפעלתם תהיה באמצעות שליחת מסרון או שיחת טלפון, ואילו החיוב יתבצע בכרטיס אשראי. אמצעים אלה יאפשרו גם לנתק את מערכת החשמל מרחוק במקרה של גניבה, או יציאה מטווח הפעילות.

 

במסגרת הפרויקט יוקמו עמודי טעינה מהירה במקומות מרכזיים בעיר, בין השאר בסמוך לרחבת העירייה, קניון גבעתיים, תיאטרון גבעתיים, מתחם כורזין וברחוב כצנלסון. אגב, בכוונת העירייה לאפשר לבעלי כלי רכב חשמליים לרכוש זמן הטענה בעמודים אלו, גם אם אינם משתמשים באופניים חשמליים, אלא בכלי רכב אחר. יעד הזנקת הפרויקט לדרכו במתכונת מלאה מתוכנן לתחילת 2012.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כאלה...
באדיבות לשכת דובר עיריית תל אביב יפו
אבל מעבר לאיילון
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים