שתף קטע נבחר

תלונה למשטרה: "ישראל אחת שוכרת בריונים"

הגורמים טוענים כי בכיר במטה ברק התפטר לאחר שאולץ לשכור "בריונים בעלי עבר פלילי" כמאבטחים. הבכיר מאשר שהתפטר, אך טוען כי הסיבה לכך היא אחרת. ח"כ ציפי לבני התלוננה במשטרה נגד "ישראל אחת": "יש לעצור כבר בתחילת המערכה את האלימות שליוותה אותנו במערכת הבחירות הקודמת"

גורמים במפלגת העבודה טוענים כי במטה ברק שכרו "בריונים מכפר שלם" כדי לאבטח את הפעילים שתולים שלטים בלילות. לדבריהם, בכיר במטה אף התפטר, לאחר שאולץ לשכור את המאבטחים.
לפני כמה ימים הודיע הבכיר, מנהל מטה השטח של מטה הבחירות של ראש הממשלה אהוד ברק, רמי שדה, לממונים עליו, טל זילברשטיין ומשה גאון, כי הוא עוזב את תפקידו. שדה הועבר על ידי יוני קורן, בכיר אחר במטה, למטה האישי של ברק. שדה טוען כי המניע לעזיבתו הוא התקציב הזעום שהוקצה למטה השטח, מיליון וחצי שקלים, האמורים לממן דברים רבים, החל מדלק למכוניות, דרך שלטים וכלה בשכר לפעילים. אבל גורמים בעבודה טוענים כי הסיבה היא אחרת. שדה אגב, כבר הוחזר לתפקידו הקודם.
גורמים אחרים במטה ברק ובמפלגת העבודה טוענים כי שדה אולץ לשכור "בריונים מכפר שלם" כמאבטחים לפעילים התולים את השלטים בלילות.

"מי אתם חושבים שיגן על הפעילים? ח"כים ממרצ?"

שדה, נטען, אולץ לשכור 24 בריונים מכפר שלם, שחלקם היו מעורבים בפרשת העמותות בבחירות 99', ורובם בעלי רקע פלילי. לפני כמה ימים, כשהתקשרו אותם אנשים לשדה וביקשו ממנו עבודה, הוא אמר להם כי לא רק שהתקציב אינו מספק, אלא שהם גם חשודים בפלילים, ולכן אינו יכול להעסיקם. הקבוצה הגיעה למספר פגישות עם שדה, בהן חזר על דבריו, אלא שהם לא הסתפקו בתשובה ואיימו עליו כי יתנכלו לו. גורמים מסויימים אף טוענים כי עשו זאת באיומי אקדח.
שדה פנה לזילברשטיין ואמר לו כי אינו יכול לתפקד במערכת לחצים כזו, וביקש ממנו להתערב ולסדר את העניינים. זילברשטיין, לדברי הגורמים, ארגן פגישה נוספת שמטרתה הרשמית היתה פיוס בין הצדדים, אלא שכשהגיע שדה לפגישה התברר לו כי היא נועדה למעשה לסגור 'דיל' בין אנשי כפר שלם למטה ברק וההסכם דיבר על בלעדיות לכל מבצעי האבטחה שיצטרך מטה ברק, לאנשי כפר שלם.
ל-ynet אומר שדה כי לא היו דברים מעולם. הוא מאשר כי נשכרו אנשים מכפר שלם, אך לדבריו לא מדובר באנשים שהיו מעורבים בפרשת העמותות. "ברור שצריך הגנה על פעילים שתולים שלטים, ולא חברת אבטחה רגילה. חברת אבטחה לא תלכלך את הידיים שלה בפעילות מסוג זה. מי בדיוק אתם חושבים שיגן על הפעילים? ח"כים ממרצ?".
לחברת האבטחה הרגילה של מפלגת העבודה "יוסי ואדי", נמסר כבר כי היא אינה מועסקת עוד במטה ברק. הדוברים הרשמיים של מטה ברק מכחישים מכל וכל את הסיפור, וטוענים כי לא היו דברים מעולם.

ח"כ לבני הגישה תלונה למשטרה

חברת הכנסת ציפי לבני (ליכוד) הגישה תלונה נגד "ישראל אחת" במשטרת מרחב ירקון. לבני טוענת כי ישראל אחת מעסיקה בריונים שיבצעו פעולות נגד החוק במערכת הבחירות. "יש לעצור כבר בתחילת המערכה את האלימות שליוותה אותנו במערכת הבחירות הקודמת", אמרה לבני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים