שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כפתור הלאב של ויקיפדיה
  זה לא בדיוק לייק, אבל ויקיפדיה מנסה לאמץ את הרוח החיובית שמאפיינת אתרים אחרים במטרה לעצור את מגמת הנטישה של עורכים. הצעד הזה גם קשור לרב קוק, אבל בשביל לדעת למה תיאלצו לקרוא עד הסוף

  << חדש: אפליקציה שלא עושה כלום!

   

  ויקיפדיה בבעיה. פחות ופחות אנשים מוכנים לתרום מזמנם וממרצם למיזם האנציקלופדיה החופשית, ובקרן ויקימדיה שוברים את הראש כבר זמן רב בשאלה מהן הסיבות לכך, ואיך אפשר לשנות זאת. אחת הסיבות, כך ציין מחקר שנערך לאחרונה - וכל דף שיחה בוויקיפדיה בחמש השנים האחרונות - היא שתורמי הערכים מקבלים הרבה יותר משוב שלילי מאשר משוב חיובי.

   

  ויקיפדיה הולכת ומשתכללת, הולכת ומתמסדת, והתוצר הוא יותר ויותר קווים מנחים ודפי מדיניות, ויותר ויותר תבניות שונות של אזהרה ושל ביקורת. במילים פשוטות, המשתמש הממוצע זוכה להרבה יותר חיזוקים שליליים מאשר חיזוקים חיוביים, וכידוע, זה שהבוס צועק עליך, או גרוע מזה - שעמיתיך לעבודה גוערים בך, לא ממש מעודד פרודוקטיביות. כך הוכח גם בסקר משתמשים מקיף: הסיבה הראשית למיעוט עריכות הייתה, על פי הנסקרים, "התנשאות מצד עורכים ותיקים יותר" (69% הסכמה), ואילו האלמנט הראשי שמעודד עריכות, לפיהם, הוא "כאשר אחרים מחמיאים לך על העריכות/הערכים שלך" (78% הסכמה).

   

  ויקיאהבה

  צעד קטן לשיפור המצב עומד להיות מושק בשבוע הקרוב: ניסוי בשם WikiLove. בעדכון התוכנה הבא של ויקיפדיה האנגלית (ככל הנראה ב-29 ביוני) ייתוסף לדף שיחת המשתמש כפתור קטן בצורת לב. לחיצה עליו תאפשר לשלוח למשתמש מחמאה בצורת כוכב צל"ש, או חתלתול, או בירה, יחד עם טקסט אישי.

   


  הכפתור החדש. אכן חיובי מאוד

   

  בקרן ויקימדיה מקווים שהתכונה הזו, שלראשונה מטמיעה אפשרות של חיזוק חיובי כחלק מממשק האתר, תעודד את המשתמשים לתת מחמאות לחבריהם על עריכות טובות, ובכך תגביר את מוכנות האנשים לערוך, תגביר את ההרמוניה והאהבה בין הבריות, ותשחרר אנרגיה חיובית שתתרום לשלום עולמי, לצמצום פליטת גזי חממה ולהצלת הלווייתנים ודובי הפנדה. או לפחות לכתיבת ערכים טובים יותר.

   

  אם ברצונכם לנסות את הכלי כבר עכשיו, תוכלו להיכנס לאתר האב-טיפוס של ויקימדיה, ליצור חשבון משתמש (זכרו לסמן את האפשרות "remember me for 30-days", אחרת זה לא יעבוד כמו שצריך), ולהתחיל לנסות להוסיף אהבה בעולם על ידי לחיצה על כפתור הלב בדפי השיחה של המשתמשים השונים (תוכלו להתחיל בדף השיחה של ynet computers - לשלוח חיזוקים חיוביים על הכתבה הנפלאה הזו).

   


  ככה נראים החתלתולים והבירה. אם אתם מצ'פרים אותנו, לכו על הבירה

   

  האם הליכתו של ג'ימי ויילס בדרכו של הרב קוק, שאמר ש"הצדיקים הטהורים אינם קובלים על הבערות אלא מוסיפים חכמה", תועיל לחלץ את ויקיפדיה מהמשבר שבו היא נמצאת? ימים יגידו. ובינתיים, אל תשכחו לשלוח לנו בטוקבקים איזה חתלתול או בירה! עדיף לא חתלתול.

   

  דברים מגניבים ביוטיוב! >>

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים