שתף קטע נבחר

12 שנות מאסר ל"פדופיל אלף הילדות" ברברמן

אבינועם ברברמן, ששוחח באינטרנט עם כאלף קטינות בניסיון לשדלן לקיים עמו יחסי מין והורשע באונס ומעשי סדום בשלוש מהן, גם יפצה שתיים מהמתלוננות ב-70 אלף שקלים. השופטים: "הוא חילל גופן של המתלוננת והשחית את נפשן"

אחת מפרשות הפדופיליה המחרידות ביותר שידעה המדינה בשנים האחרונות הגיעה בצהריים (יום ג') לסיומה. החלטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב לשלוח ל-12 שנות מאסר את הפדופיל אבינועם ברברמן לא תנחם אמנם את שלוש הקטינות שנפלו קורבן לעבירות המין הנבזיות שלו, וגם לא את מאות הקטינות שאותן ניסה לפתות באינטרנט, אבל אולי תחסוך כאב דומה מרבות אחרות.

 

מעבר ל-12 שנות המאסר גזר בית המשפט על ברברמן, בן 34 מתל-אביב, גם שנתיים מאסר על תנאי. ברברמן, שהורשע בהסדר טיעון בניסיון אונס, מעשה סדום, מעשים מגונים והטרדה מינית של קטינות, יפצה לפי ההסדר שתיים מהמתלוננות בסך כולל של 70 אלף שקלים.

 

בפברואר 2010 הוגש נגד ברבמן כתב אישום בגין שורה של עבירות מין, בהן גם אונס. על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עורכי הדין ארז ריכטנברג ופנינה לוי, בארבע השנים שלפני כן נהג ברברמן לאתר קטינות באתרי אינטרנט לילדים, להציג את עצמו כצעיר בתשע שנים מגילו, להחמיא להן, לנהל עמן שיחות בענייני מין ולנסות ליזום מפגשים לצורך קיום יחסי מין.


ברברמן, היום בבית המשפט. "תכתובת מינית נפשעת" (צילום: ירון ברנר)

 

הוא ניהל שיחות עם מאות קטינות - לדברי המשטרה קרוב לאלף, שלח להן תמונות פורנוגרפיות וביקש את תמונותיהן. בשנים 2009-2007, לפי כתב האישום, תפס ברברמן ברשתו שלוש קטינות בנות 14-11, וביצע בהן עבירות אונס, מעשי סדום ועוד.

 

בגזר הדין כתבו השופטים שרה דותן, שאול שוחט ודפנה אבניאלי, כי "המעשים המיניים הקשים והחמורים שעשה הנאשם בגופן של המתלוננות בשני האישומים הראשונים, והתכתובת המינית הבוטה והנפשעת שניהל עם הקטינות שניסה לפתותן להיפגש עמו, גרמו וכנראה עוד יגרמו נזק בל יתואר לקורבנותיו. הנאשם חילל את גופן של המתלוננות ואת נפשן השחית".

 

עבירות מהחמורות בספר החוקים

השופטים ציינו כי "הנאשם לא נרתע מפני חדירה לביתה של אחת המתלוננות כאשר הוא מנצל את היעדרותם של הוריה, ואילו מתלוננת השנייה הזמין לביתו. מעשיו אלו של הנאשם נעדרים כל גבולות, כאשר הוא מודע היטב לגילן הצעיר ומשתמש בהן לסיפוק צרכיו המיניים המעוותים".

 

עוד נכתב כי "העבירות בהן הורשע הנאשם הן מן החמורות עלי ספר החוקים. הן מבטאות את הפגיעה החמורה, הן גופנית והן נפשית, בכבודו של הנפגע כאדם. הדברים מקבלים משנה תוקף עת מדובר בקורבן שהינו קטין, תמים, סקרן וחסר ניסיון. ניצול תכונות אלו של קטינים, חדירה לזירת האינטרנט ושימוש באתרים המיועדים לקטינים, תוך אימוץ שפתם והתחזות לאדם צעיר ו'מגניב', נועדו לטמון פח לקטינות, שהתפתו לשוחח עם הנאשם בשיח מיני בוטה ומעוות, ובשני מקרים אף להיפגש עמו לביצוע מעשים מיניים".

 

 

עם זאת, השופטים ציינו בגזר הדין גם את השיקולים להקלה בעונשו של ברברמן: "הודאתו של הנאשם בכתב האישום המתוקן תיזקף לזכותו. בהודאתו חסך הנאשם את הצורך בעדותן של המתלוננות. היעדר עבר פלילי והסכמת המאשימה לתיקון כתב האישום מהוות אף הן נסיבות לקולא".

 

צד קטינות באתרים לילדים

המידע הראשוני שהוביל לחשדות נגד ברברמן הגיע מהוריה של קטינה, ששמו לב שבתם מנהלת התכתבות בעלת אופי מיני עם החשוד, התכתבות שבמהלכה גם הזמין אותה לפגוש אותו. המשטרה מסרה לאחר מעצרו כי פעילותו התמקדה באתרים המזוהים עם ילדים ונוער, בהם מומו הפרה, שוקס, שואומי, קידס טי-וי וקיטה. על פי החשד, ברוורמן השתמש בכינויים מוס, TOMCAT, אבי ואבינועם, פנה לילדות ולנערות, וביקש מהן לעבור לשיחה אישית באמצעות התוכנות ICQ ומסנג'ר.

 

ברברמן הורשע במסגרת הסדר טיעון כבר ביולי אשתקד. אף שמספר האישומים נגדו הופחת משמעותית, המעשים שבהם הודה במסגרת ההסדר קשים וכוללים פרטים מזעזעים לגבי שיטות הפעולה של האיש. בין היתר, הוא הודה כי באוגוסט 2009 אסף באמצעות אתר "מומו הפרה" פרטים על אודות ילדה בת 11, התכתב איתה, ויזם איתה שיחות בעלות תכנים מיניים בוטים כמו "אני אראה לך את הזין שלי".

 

בהמשך נפגש ברברמן עם הילדה בביתה, כדי לקיים איתה יחסי מין. אז הוא ניסה לאנוס אותה, ביצע בה מעשי סדום

במקלחת, ועזב את המקום. לפי האישום השני, הוא הכיר נערה בת 14 באמצעות אתר "טיפו", ושוחח איתה ב-ICQ. במהלך השיחות ביניהם צילם את עצמו נוגע באבריו המוצנעים.

 

כאשר פגש את הנערה, לקח אותה לביתו, שם הוא ביצע בה מעשה סדום וקיים עמה יחסי מין, האסורים בשל גילה הצעיר. לאחר מכן אף נשארה ללון בביתו. ברברמן הודה אז גם כי החזיק במחשביו 75 סרטונים המתעדים התעללות מינית בילדים, סרטים אותם הוא הוריד מהאינטרנט ואף פרסם אותם, ועל כך הוא נאשם בפרסום והצגת תועבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבינועם ברברמן. "מעשיו עוד יגרמו נזק לקורבנותיו"
צילום: אורי לנץ
מומלצים