שתף קטע נבחר

ארה"ב: בת 95 נדרשה להוריד החיתול לפני טיסתה

עד כמה יכולים אנשים להיות חסרי רגישות? לרשויות שדה התעופה בפלורידה התשובות לשאלה זו: קשישה סיעודית בת 95 נדרשה להסיר את החיתול שלה בשדה התעופה כדי שתוכל לעבור חיפוש גופני על ידי אנשי הביטחון. כך סיפרה הלילה (יום ג') בתה של האשה, שאמרה שאמהּ כמעט ופספסה את טיסתה בגלל האירוע המביך. 

 

 

במהלך החיפוש הגופני שערכו ללנה רפרט, הרגישו הבודקים הביטחוניים במסה כבדה יחסית באזור המוצנע שלה. לדברי בתה, ז'אן ובר, המסה הכבדה היתה בסך הכל תוצאה של החיתול הרטוב שלבשה אמהּ. ובר אמרה שאמהּ לא יכלה לעבור עם כסא הגלגלים שלה במכונת השיקוף ולכן נאלצו הבודקים הביטחוניים לבצע את החיפוש הגופני. אך מאחר והבודקים לא יכלו לראות מה נמצא בתוך החיתול, הם דרשו מרפרט להסיר אותו לצורך בדיקה. 


רפרט סובלת מלוקמיה וביקשה להיקבר במישיגן. ז'אן ובר ואמהּ (צילום: AP)

 

רפרט, שרצתה לטוס מפורט וולטון בפלורידה לעיר דטרויט במישיגן, סובלת מלוקמיה. עד לא מזמן היא התגוררה במדינה החמימה בדרום ארצות הברית אך רצתה לשוב למקום הולדתה במישיגן - מקום בו ביקשה שיקברו אותה לאחר מותה.

 

"אמא לא ארזה חיתולים נוספים"

בתה של רפרט אמרה שאנשי הביטחון בשדה התעופה אמרו לה שהם חייבים להוריד את החיתול מאמה כדי שיוכלו לסיים את החיפוש הגופני. לדבריה, אמהּ והיא לא ארזו חיתולים נוספים משום שבדרך רפרט לא נזקקה ליותר מחיתול אחד בזמן נסיעה. "היא היתה חייבת להסיר אותם", אמרה ובר. "הם לא היו נותנים לה לעבור את הבדיקה הביטחונית עם החיתול עליה".

 

ואם זה לא מספיק, ובר סיפרה שאנשי הביטחון בשדה לא התירו לאמהּ להוריד את החיתול באזור הבדיקה הביטחונית. מסיבה זו נאלצו השתיים ללכת לחדר שירותים הנמצא מחוץ לאזור. אז, סיפרה הבת, הן היו צריכות לעמוד שוב בתור לבדיקה הביטחונית.

 

ממנהל בטיחות התחבורה (TSA), שמבצע את הבדיקות הביטחוניות בשדה התעופה בפלורידה, נמסר בתגובה כי אנשי החברה פעלו כשורה ובהתאם לנהלים. "בעוד שכל אדם וכל חפץ חייבים לעבור שיקוף במכונה לפני כניסתם לאזור העלייה למטוס, המנהל פועל ביחד עם נוסעים בצורה מכובדת ורגישה כדי לפתור בעיות ביטחוניות", מסר הדובר ניק קימבול.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רצו לבדוק את החיתול הרטוב (אילוסטרציה)
צילום: Shutterstock
מומלצים