שתף קטע נבחר

אהרונוביץ': הרב לא מעל החוק, יש מדינה אחת

זמן קצר לאחר ההודעה החריגה של הפרקליטות על מעצר הרב דב ליאור, תקף גם השר לביטחון פנים: "עובדי מדינה ושוטרים הם שליחי ציבור ולא אויבי העם"

אחרי כמעט יממה של שתיקה, הממונה על המשטרה מגיב על סערת הרב דב ליאור: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', גינה היום (ג') בחריפות את המתקפה על אנשי הפרקליטות והמשטרה בעקבות מעצרו של הרב מקריית-ארבע. "אין אדם מעל לחוק", אמר אהרונוביץ' בביקור בכפרים שיבלי וטורען בצפון. "יש לנו מדינה אחת ומשטרה אחת, ועובדי מדינה ושוטרים הם שליחי ציבור ולא אויבי העם".

 

מוקדם יותר היום, פרסם גם משרד המשפטים הודעה חריגה בנושא, בה הסביר ברוח דומה את הרקע למעצר הרב. "במדינת חוק, בה נחקרו במשטרה נשיא מדינה, ראשי ממשלה, שרים, חברי כנסת, חכמי דת ואישי ציבור בכירים, אין איש מעל לחוק ואין איש רשאי לראות עצמו פטור מן החובה להתייצב לחקירת משטרה".

 

הרב ליאור נעצר אתמול בצהריים, כארבעה חודשים לאחר שהוצא נגדו צו מעצר בחשד להסתה בעקבות דברי ההסכמה שכתב לספר השנוי במחלוקת "תורת המלך". הרב שוחרר אחרי חקירה קצרה ביאחב"ל, אך מעצרו עורר זעם בקרב פעילי הימין - שפתחו בהפרות סדר נרחבות בירושלים ובמוקדים אחרים. בעקבות ההתפרעויות, נעצרו 25 מתומכיו, והבוקר שוחררו 24 מהם בתנאים מגבילים, כשהמשטרה מודיעה שתמליץ

להעמידם לדין. עצור אחד עדיין נמצא בחקירה.

 

המערכת הפוליטית נשאבה אף היא לנושא הבוקר, כשיו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, תקפה את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על שתיקתו בפרשה. לאחר שנתניהו דיבר בעצרת הסוכנות היהודית בירושלים ולא אמר דבר בנושא, עלתה לבני לבמה, ותקפה: "ראש הממשלה דיבר כאן לפניי ושתק. אני שואלת אותו - איך אתה לא מגן על הפקידים במשרד המשפטים שפועלים להגן על החוק במדינה ובחוץ יש הסתה קשה נגדם?". גם בשעות שחלפו, נתניהו טרם התייחס לפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. מדינה אחת ומשטרה אחת
צילום: גיל יוחנן
הרב דב ליאור. הפרות סדר נרחבות בעקבות המעצר
צילום: גיל יוחנן
התפרעויות תומכי הרב, אתמול בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים