שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: שאול גולן
  שמחון נגד שטייניץ: "דנקנר הוא לא מילה גסה"
  נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "אני לא מבין את האמירה שלא צריך עצות מאנשי עסקים. אם איש עסקים מבין דברים ורוצה לשתף את הממשלה בידע שלו, מה רע בכך?"

  "אני לא מבין את האמירה שלא צריך עצות מאנשי עסקים. אם איש עסקים מבין דברים ורוצה לשתף את הממשלה בידע שלו, מה רע בכך?" כך אמר היום (ד') נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, בתגובה להצהרתו של שר האוצר, יובל שטייניץ, שכוונה נגד התערבותו של איש העסקים נוחי דנקנר במשבר הקוטג'.

   

  • מאבק צרכני. כל הידיעות על "סערת הקוטג' "

   

  אתמול אמר בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי, נוחי דנקנר: "אני חושב שכולם צריכים להירתם כדי להוריד את המחירים של מספר מוצרי יסוד: הממשלה באמצעות הורדה מסוימת בשיעור מע"מ; היצרנים בהורדת מחירי המוצרים שלהם; ורשתות השיווק והקמעונאים בהורדת המרווחים". בתגובה אמר שר האוצר: "אני מציע לנוחי דנקנר לא לתת עצות לממשלה, איך לנהל את המדיניות שלנו. זה לא מקובל עליי שאנשי עסקים נותנים עצות לממשלה".

   

  ברוש, שדיבר בכנס של ההתאחדות ופירמת רואי החשבון דלויט ברייטמן אלמגור הביא דוגמא מוזרה לדבריו - חוק עידוד השקעות הון החדש, שנותן לתעשיינים הטבות מופלגות: "כשהאוצר רצה לשנות את חוק עידוד השקעות הון אמרתי, אני לא סומך עליהם, וביקשתי ממי שהיה שר התמ"ת, פואד בן אליעזר, שיתערב וידרוש שאנחנו נהיה בתוך הוועדה".

   

  "האוצר התנגד אבל בסופו של דבר לא הייתה אות בחוק החדש שלא היינו מעורבים בה ושלא קיבלה אישור שלנו", סיפר ברוש, "עשיתי קילומטרים על קילומטרים בשביל לדבר עם כל חברי הכנסת, והגענו לחוק שהוא הכי טוב בעולם. 6% מס בפריפריה זה משהו שלא קיים בשום מקום בעולם. לכן זה מראה שטוב שעושים דברים ביחד, ממשלה ואנשי עסקים, וכך צריך לעשות גם בעניין הקוטג'".

   

  שר התמ"ת, שלום שמחון, יצא גם הוא נגד שר האוצר ואמר: "נוחי דנקנר וקרן אייפקס הם לא מלים גסות ולא צריך להכניס אותם לצינוק. הם תרמו המון למשק. לא צריך להתייחס לנתינים כאילו הם עבדים". שמחון קרא לאמץ את קריאת ברוש לביטול מע"מ על מוצרי מזון בסיסיים. שמחון סתר את עצמו, אחרי שהגן על ברוש ודנקנר אמר: "לא צריך להפריע לוועדה שהקמנו לבדיקת מחירי המזון וללחוץ עליה". עוד אמר השר כי "אפשר להוזיל את המזון בארץ ב7%".

   

  שמחון הסביר ל-ynet בסיום דבריו מדוע לא היתה בהם סתירה. לדברי שמחון: "דנקנר לא התערב בעבודת הוועדה ולא הפעיל לחצים אלא הביע את דעתו בנושא שהוא מבין בו ובצורה לגיטימית. ואילו שרגא ברוש חייב להתערב בעבודה של הועדה, זה התפקיד שלו. אם הוועדה שדנה בנושא שכולו קשור בתעשייה לא תדבר עם שרגא, איזו מן ועדה זו? אני בעד שהמסקנות של הוועדה יהיו עסקת חבילה בין הממשלה, התעשיינים, הרפתנים וכל מי שקשור לעניין, זו לא צריכה להיות עסקת חבילה רשמית שכולם יחתמו עליה, הממשלה היא זו שתחליט, בסדר, אבל ההחלטה צריכה להתחשב בדעה של כל הצדדים ולשם כך צריך להקשיב להם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יובל שטייניץ
  צילום: גיל יוחנן
  שרגא ברוש: "טוב שעושים דברים ביחד"
  צילום: גיל יוחנן
  שלום שמחון
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים