שתף קטע נבחר

אפשר גוגל טו גו?

איפה המידע שלכם? האם הוא שמור בעשרות שירותי אונליין כמו ג'ימייל, פליקר, פייסבוק, פיקאסה וגוגל+? רוצים אותו לעצמכם? בבקשה. תכירו את Google Takeout

<< גוגל פלוס: הצצה ראשונה

 

מודאגים שאתם מפקידים יותר מדי מידע בענן של גוגל? אף אחד לא יכול להבטיח לכם שהמידע שלכם שמור לנצח ושלא יהיה בוקר אחד שבו השירות יסגר והמידע שלכם איתו. גוגל נושאת את דגל ה-"אל תהיו מרושעים" בגאווה, למרות שזה נראה שהיא עושה הרבה מאמצים כדי לגלות עלינו הכל.

 

למרות זאת, גוגל מנסה לשקף את המדיניות שלה החוצה וכחלק מזה היא השיקה שירות שיקל עליכם את הוצאת כמעט כל המידע שלכם מגוגל, Google Takeout. בעברית תל אביבית כנראה היו קוראים לזה "גוגל טייק אווי" או "גוגל טו גו". גוגל טייקאאוט יאגד את כל המידע שהעליתם לגוגל באז, פיקאסה ומידע מסוים מגוגל+, הרשת החברתית החדשה של גוגל.

 

מי שאחראי על גוגל טייקאאוט הוא צוות של מפתחים בגוגל שכל תפקידם הוא לאפשר ייצוא מידע ממוצרים שונים של חברת הענק. בוידאו משעשע שיצר הצוות, מסביר המנהיג של "חזית שחרור המידע" שאם הם יאפשרו הוצאה של מידע מגוגל כך משתמשים פחות ירצו לעזוב - אירוניה על דרך השלילה. צפו בסרטון:

 

 

 

אז מה קורה כשנכנסים לגוגל טייקאאוט?

בעמוד הראשי של טייקאאוט אפשר מיד להוריד את כל המידע על ידי לחיצה על כפתור "Create archive".

 


 

רוצים להוריד רק חלק מהמידע? לחצו על לשונית Choose services, בחרו את השירותים שאתם מעוניינים לייצא ולחצו על Create archive. אתם תועברו ללשונית Downloads והקובץ יתחיל להיבנות. הזמן שתצטרכו לחכות תלוי בכמות המידע שאתם רוצים להוריד. כשהקובץ יהיה מוכן הוא יתחיל לרדת למחשב שלכם, וסיימתם.

 


 

חמשת שירי הפייסבוק הכי טובים >>

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים