שתף קטע נבחר

לוב: 'סירבו להפגין בעד קדאפי, הבן הוצא להורג'

ב-22 בפברואר נעצר אחמד בן ה-30 לאחר שהצית עם צעירים נוספים תמונות הנושאות את דיוקנו של שליט לוב. מאז לא נודעו עקבותיו. שלשום התבקשה משפחתו להשתתף בהפגנת ענק למען קדאפי בטריפולי. בעקבות סירובה, נמצאה גופת הבן הנעדר בפתח בית המשפחה כשהיא ירויה פעמיים בראשה

לחץ מצד המערב? צו מעצר בינלאומי? למרות הכל, נראה ששום דבר לא מרתיע את שליט לוב מהמשך הדיכוי הברוטלי של כל גילוי התנגדות למשטרו: שעות ספורות לאחר שאלפי בני אדם מילאו עד אפס מקום את הכיכר הירוקה בטריפולי וקראו קריאות עידוד למועמר קדאפי, מוחמד סיפר שגופת אחיינו נמצאה זרוקה מחוץ לבית המשפחה כשהיא ירויה פעמיים בראשה.

 

 

מוחמד סיפר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הוא בטוח שגורלו של אחמד בן ה-30 נקבע בשעה שדגלים ירוקים התנופפו בצד האחר של עיר הבירה ובזמן שקדאפי פיזר שלשום איומים לעבר אירופה, נאט"ו ו"הבוגדים בלובים".  


קראו בגנות נאט"ו. הפגנת התמיכה בקדאפי בשישי האחרון (צילום: AFP)

 

לדבריו של מוחמד, הוצאתו להורג של אחיינו אחמד בוצעה כעונש על סירובה של משפחתו להשתתף בעצרת בכיכר הירוקה - מפגן עוצמה שניסה לארגן השליט הלובי, חמישה חודשים לאחר פרוץ ההתקוממות העממית נגד משטרו.

 

"השכנים קיבלו איומים דומים"

"לפני ארבעה או חמישה ימים, אחד מאנשי ועדות המהפכה של קדאפי הגיע לבית משפחת אחי בטריפולי", סיפור מוחמד, בן 50, לסוכנות הידיעות הצרפתית.

בקולו של מוחמד ניכר הזעם והאבל שבהם הוא היה שרוי.

 

"הם אמרו לו: 'בנך נמצא בידינו, הוא מוחזק בכלא אבו סאלים. אם משפחתך לא מגיעה לעצרת ביום שישי, לעולם לא תראה עוד את בנך'", סיפר מוחמד. אולם, בגלל המחשבה שאחמד איננו עוד בחיים ולאחר ששמעו ששכנים רבים קיבלו איומים דומים, החליטו במשפחתו של אחמד לסרב ללכת לעצרת התמיכה בקדאפי.  


"אם לא תגיע לעצרת, לעולם לא תראה את בנך" (צילום: AP)

 

"לא האמנו שאחמד עודנו בחיים"

"אחי אמר להם 'מה שיהיה, יהיה. אנחנו לא הולכים לצאת ולהפגין למען קדאפי'". סיפר מוחמד, שטמן את ראשו בידיו. "לא האמנו שייתכן שאחמד עדיין נמצא בחיים, חשבנו שהבחור רק שולח איומים לעברנו".

 

מקום הימצאו של אחמד לא נודע מאז שבפברואר האחרון השתתף בהתקוממות העממית נגד משטרו של קדאפי ושרף ביחד עם בני נוער מטריפולי תמונות הנושאות את דיוקנו של "מנהיג המהפכה". בתחילה האמינו במשפחתו של אחמד שהוא נורה למוות על ידי חיילי צבא, שכירי חרב או אנשי שירות הביטחון של קדאפי. אך כעת הם מאמינים שהוא נעצר ב-22 בפברואר ונלקח לכלא אבו סלים ביחד עם רבים אחרים.

 

הפעם הבאה שהמשפחה ראתה את אחמד היתה כשגופתו נמצאה כאמור זרוקה על סף דלת ביתה.

 

"הפציעות היו טריות. הוא נורה הבוקר (ביום שישי). אפילו הדם שלו היה עדיין טרי", סיפר מוחמד ממקום מסתורו בעיר בנגזי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת תמיכה בקדאפי בטריפולי
צילום: EPA
לא מפחד מצו המעצר נגדו. קדאפי
צילום: AP
מומלצים