שתף קטע נבחר

אחרי 30 שנה: כיכר רבין מרוצפת מחדש

אחת הכיכרות המוכרות בישראל תעבור בחודשים הקרובים טיפול יסודי: המרצפות יוחלפו, פסל תומרקין יטופל וגם המזרקה תחודש

היסטוריה בכיכר של המדינה: 30 שנה אחרי שרוצפה, בעיריית תל-אביב החלו אתמול בבוקר (יום א') "לגלח" את הריצוף של כיכר רבין, כחלק מפרויקט כללי לשיפוץ המקום, שיימשך שלושה חודשים ויסתיים בערב ראש השנה. העבודות יכללו את החלפת הריצוף בכיכר, טיפול בפסל השואה והתקומה של יגאל תומרקין וחידוש המזרקה הסמוכה למדרגות העירייה. במהלך העבודות תיסגר הכיכר למעבר, כאשר הבריכה האקולוגית תישאר פתוחה וניתן יהיה ללכת מסביב לכיכר.

 

במקביל החלו בימים האחרונים העבודות לשיפוץ וחידוש רחוב מלכי ישראל והשלמת רצף השדרות בין שדרות בן-גוריון לשדרות ח"ן. עבודות אלו צפויות להסתיים עד סוף שנת 2011. בסך הכול תקציב הפרויקט הוא 20 מיליון שקלים.


בעוד שלושה חודשים היא תיראה אחרת. כיכר רבין, היום 

 

בעבר דובר בעירייה על הקמת חניון תת קרקעי מתחת לכיכר, אך התכנית ירדה מסדר היום. "הכיכר הזו תחזור למערך שפוי של תשתית האזור, תיראה טוב יותר, ויהיה ניתן לצעוד ולהתקהל בה בבטחה", אמר ל-ynet סמנכ"ל התפעול בעירייה, רובי זלוף, "לא יהיה בה שום שינוי נוסף מלבד ריצוף חדיש, חלק, שמותאם לסביבה ושיהיה נטול כל השברים שהיו בריצוף הישן".

 

מהעירייה נמסר כי במהלך החודשים הקרובים יורחב אי התנועה בחלקן המזרחי של שדרות בן גוריון, ייסלל שביל אופניים וייווצר רצף של השדרה הקיימת אל רחוב מלכי ישראל ומשם לשדרות ח"ן. מהלך זה ממשיך את הרצף משדרות ח"ן

לשדרות רוטשילד, שנוצר בכיכר התרבות ובשביל החדש העובר בין גן יעקב להיכל התרבות. הוא יאפשר קו רציף להליכה ורכיבה על השדרות מכיכר אתרים ועד כיכר וחניון קצה השדרה, הנבנים בימים אלה.

 

התוכנית תשלים את חזונה ההיסטורי של תוכנית גדס משנות ה-20 של המאה הקודמת. לנהגים לא מומלץ להתקרב לאזור בשעות הערב: העבודות ברחוב מלכי ישראל ובשדרות בן גוריון יבוצעו במקטעים בשעות 21:00-07:00 ובמהלכן תתאפשר תנועת כלי רכב. עבודות לילה תבוצענה לסירוגין, ובמהלכן תיחסם התנועה בקטעי הרחוב ובצמתים מעת לעת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההיסטוריה מתקלפת, היום בכיכר רבין
מומלצים